Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Değişiklikler

Semih Cumhuriyeti

852 bayt eklendi, 11.00, 22 Temmuz 2016
0.1.1 Daha fazla araştırmayla geri dönmeyi planladığım bir plan planı yapmayı planlıyorum.
'''Semih Cumhuriyeti''', Harita üzerindeki boyutu bir elin beş parmağını geçmeyen ve batı kısmında I.Semih'in kardeşinin yönettiği Batı Semih Cumhuriyeti ile birlikte bir çok ülkeye de komşu olup, kartografya alanında ciddi kalifiyeli eleman sıkıntısı çeken bir ülkedir.
Komşusu olan [[Bormanya Cumhuriyeti]], Batı ve Doğu olarak ön saflarda ikiye ayrılmış ve sınırda ciddi çatışmalara sebep olmuştur. Ülkeyi ciddi durumda etkileyen bu kriz emperyalistlerin bu topraklarda ilgisi olmadığı için hala çözülememiştir.
 
 
== Tarihçe ==
 
 
== Dış İlişkiler ==
 
Komşular:
 
* güzel ülke
* batı bormanya
* [[Bormanya Cumhuriyeti]]
* güney bormanya
* [[Möbleli Ülke]]
* batı semih cumhuriyeti
* yabancı ülke
 
== Ordu ==
 
 
== Coğrafya ==
 
 
== Ekonomi ==
 
Ülkenin ana geçim kaynakları babadan alınan harçlıklar ve İddia'dan kazanılan paralardır. Cepte para kalmadığı durumlarda eve yürüyerek gitmek zorunda kalırlar.
 
== Spor ==
Ayakkap bulunduğunda oynayabilen sporculara sahip olan milli takımın henüz bir başarısı bulunmamaktadır. Milli formaları beyaz fanila ve mavi şorttur. Milli takımın içerisinde yaşadığı iç savaşa dair yapılan incelemenin uzunluğuna İnciciler "Özet geç p*ç" diyerek tepki çekmiş ve gündemi karıştırarak sorunun çözülmesine engel olmuşlardır.
 
== Eğitim ==
 
 
{{Şablon:Asya Ülkeleri}}
[[Kategori:Ülkeler]]
2.290
değişiklik