Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Değişiklikler

Semih Cumhuriyeti

1.085 bayt eklendi, 15.29, 16 Aralık 2016
Semih strikes back
=== Güzel Ülke ===
 
Çayırlık yeşillik hep. Her yaz buraya otobüs dolusu Semihistanlı tatile gider. Ülkenin ana gelir kaynağını Semihistanlı turistler oluşturur. Ötv, Kdv, Harç, Borç gibi olaylar olmadığı için kurnaz tüketiciler ürünlerini buradan temin edip kullanmaktadır. Bu durum Semih Cumhuritine vergi kaybı olarak yansıdığı için savaş açılması kararı alınmış fakat meclisten geçmemiştir.
 
Adı gibi güzel bir yer aslında, hatunları bıyıklı olmasa çok daha güzel olurdu.
=== [[Bormanya Cumhuriyeti]] ===
Yüksek miktarda bor madeni rezervine sahip olan bu ülke Semih Cumhuriyeti için öncelikli işgal hedefidir. Savaşla ele geçiremediği bu ülkeyi kardeşler arasına fitne sokarak üçe bölmüş ama yine de istediğini elde edememiştir.
 
Yönetim şekli [[borizm]] dir. 2023 Yılında birşeyler yapmalarından endişe eden batılı hükümetlerin ülke yönetim şeklini bu olaylar gerçekleşmeden önce [[demokrasi]] ile değiştireceği gibi söylertiler var.
=== Batı Bormanya ===
Burada bor çıkıyor. Başka bir olay yok. Ortanca bor kardeş yönetiyor burayı. Kimileri ona diktatör falan diyor ama umrunda değil.
=== Güney Bormanya ===
Burada da bor çıkıyo ama biraz daha az. Küçük kardeşe kalan bu ülkenin bir olayı yok, öyle ülke işte.
=== [[Möbleli Ülke]] ===
{{Q|Möble ne lan?|I.Semih}}
 
Güney Bormanya ile iyi geçindiği için potansiyel düşman kabul edilmekte.
Milli silah ve araçları yoktur.
 
== Coğrafya ==
Ha, bir de Tuz Gölü var.
 
Ülke sınırları senede bir kimseye çaktırmadan birer santim ileri alınarak yavaş-yavaş, sindire-sindire genişlemektedir. Henüz fark eden olmadı.
== Ekonomi ==
2.290
değişiklik