Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Değişiklikler

Semih Cumhuriyeti

779 bayt eklendi, 12.18, 21 Aralık 2016
I.Bormanya meydan muharebesi
Yönetim şekli [[borizm]] dir. 2023 Yılında birşeyler yapmalarından endişe eden batılı hükümetlerin ülke yönetim şeklini bu olaylar gerçekleşmeden önce [[demokrasi]] ile değiştireceği gibi söylertiler var.
 
'''I.Bormanya Savaşı''':<br>
Bormanya'nın, Ülke sınıra araç çekmesi eylemine missilleme olarak I.Semih'in araç tekerlerine bıcak saplamasından çıkan anlaşmazlık ve kasko poliçesinin "dış mihrakların oyunları" zararlarını karşılamamasından sonra Bormanya I.Semih'e karşı propaganda ve kınama eylemleriyle yanıt vermiştir.
 
1 Yıl süren bu eylemden sıkılan I.Semih, Bomanyaya:
 
{{Q|Elalemin derdi Semih olmuş demek ki zamanında çok koymuş|I.Semih}}
 
Yanıtını verince savaş resmen başlamış ve Semih Cumhuriteyi orduları saldırıya geçmiştir.
Bormanya'yı hazırlıksız yakalayan (Duştayken) Semih Bormanya'ya atom bombası atmış ve savaş ganimeti adı aldında ülkeyi yağmalamıştır.
 
=== Batı Bormanya ===
Ordu envanterinde Atom Bombası bulundurmalarına rağmen Hava Kuvvetleri kurumuna sahip olmadıkları için bu güç verimli olarak kullanılamamaktadır.
Milli silah ve araçları yoktur. :*Atom Bonbası*Taramalı Tüfekli Füze MkII
== Coğrafya ==
Ülkenin Ulusal televizyon kanalı ve yayın organı olan '''T'''.I.'''R'''.'''T''' (Telefon Internet Radyo Televizyon) kurumu 24/7 yayın yapma kapasitesine sahip bölgedeki ilk ve tek kuruluştur. Uzaya uydu gönderemedikleri için yayınlar karasal olarak yapılır. Flash Tv formatında yayın hayatına devem eden TIRT TV, her sabah Semih Marşı ile yayın hayatına başlar ve gün boyunca canlı yayın halay ve Gerçek Kesit'in tekrar bölümlerini yayınlar. Bez Bebek ve Sihili Annem serilerinin de yayın hakkını satın alan TIRT ekibi yayın akışının nasıl değiştirileceğini öğrenir öğrenmez bu serileri izleyicilerine sunmak için fırsat kollamaktadır. Geceleri ise yayın Semih Marşı ve İsmail YK şarkıları ardından sonlandırılır.
Halk ise III.Bormanya savaşın savaşı sırasında, savaş ganimeti olarak Bormanlardan yağmaladıkları çanak antenleri ve reciverları receiverları kullanarak Hotbird uydusu aracılığı ile dünya hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır.
TIRT kurumunun radyo hizmeti bir ara çalışıyodu çalışıyordu ama ne oldu kimse bilmiyor. Internet ise pahalı ve yavaş olduğu için I.Semih dahil kimse tarafından kullanılmamaktadır.
== Spor ==
2.290
değişiklik