Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Değişiklikler

Semih Cumhuriyeti

505 bayt eklendi, 14.54, 21 Aralık 2016
k
değişiklik özeti yok
Yanıtını verince savaş resmen başlamış ve Semih Cumhuriteyi orduları saldırıya geçmiştir.
Bormanya'yı hazırlıksız yakalayan (Duştayken) Semih Bormanya'ya atom bombası atmış ve savaş ganimeti adı aldında ülkeyi yağmalamıştır.
 
Sonuç:
*Kesin Semih Cumhuriyeti zaferi
*300 adet kayıp uydu çanağı ve receiver
*Bormanya lideri yarı sabunluyken duştan çıkmak zorunda kaldı
*Ülke sınırı çaktırmadan 1cm ileri sürüldü
== Ordu ==
 
=== Milli Mücadele Ordusu ===
Nufus yoğunluğu sebebiyle oluşmuş sap gibi gezen işsiz gençleri adam etmek için milli mücadeleye katılım 2001 yılında zorunlu hale getirildi.
[[Silah]] ve teknolojik ekipmanlaradan yoksun birlikler düşman üzerine gömlek ceplerine bozuk para ve pantolon cebine anahtar doldurarak otobüse koşarcasına hucum eder. Bozuk paraların çıkarttığı "sıcık", "sck" ve "sıçk" sesi ile birçok savaş daha başlamadan önlenebilmesiyle kalmayıp silaha harcanmayan paralar ile ev alınıp kira parasıyla düzenli bir gelir sağlanmıştır. Silah sayısı az olduğu için yalnızca en önde giden milli mücadelecilere silah verilir.
=== Deniz Kuvvetleri ===
Ülkede ayrıca bir deniz kuvvetleri birliği kurulmuş ama denize sınırı olmadıkları için faaliyetleri yapay havuzlarda sınırlı kalmıştır.
=== Hava Kuvvetleri ===
Ordu envanterinde Atom Bombası bulundurmalarına rağmen Hava Kuvvetleri kurumuna sahip olmadıkları için bu güç verimli olarak kullanılamamaktadır.
 
=== Envanter ===
Silahlar ve Araçlar
*[[Pompalı Tüfek]]
*Madeni Para
*Anahtar
*Kurşun geçiren Hırka ve Pantolon
Milli silah ve araçları :
Ayrıca Avrupa Birliği'nden alınan Sanayi Yatırım Kredisi ile alınan bir sürü evin getirdiği para ile gül gibi geçnilmektedir.
 
Bormandiya'nın üzüm bağlarından çarptıkları üzümleri kurutup sattıkları da olmuştur.
== Medya ==
Eğitim olarak diğer ülkere göre çok geri kalındığından ve tüm kolay şeylerin önceden icat edilmiş olmasından dolayı halka zihinleri açılsın diye uçaklarla kuru üzüm takviyesi yapılmaktadır.
 
{{Şablon:Asya Ülkeleri}}
[[Kategori:Ülkeler]]
2.290
değişiklik