Aziz Draco


Ne şikesi,memleket elden gidiyor

Aziz Draco
[[Image:|none|200px|Aziz Draco]]
Gerçek İsmi Dragon
Lakabı Dracula
Doğum Tarihi 31.61.6131
Doğum Yeri Belli değil
Mesleği Okur yazar , siker yatar.
Hobileri Sallamak
Tuttuğu Takım İbnespor FC
Burcu '
En Zayıf Yönü '
Olumsuz Özellikleri '
En Büyük Korkusu '
Vazgeçilmezi '
Favori Sözü '
Favori Kahramanı '
'
~ Aziz Draco

Aziz Draco (Latince: Sanctus Dracus Albus, XII. yy-ö. ???) XII. yy'da Anadolu'da yaşamış okültist, simyacı, yazar ve din adamıdır. Anfibikoloji konusunda çalışmalarıyla tanınmaktadır.


HayatıDüzenle

Aziz Draco'nun doğum tarihi ve yeri kesin olarak bilinmemektedir, bu nedenle küçüklüğü hakkında hiç bir bilgi bulunmamaktadır. Sadece kendi el yazması eserlerinden öğrendiğimiz kadarıyla, gençliğinde bir gece rüyasında Anfibikus denilen labutu görmüş, ve insanlık adına onu yok etmek maksadıyla yaşadığı şehirden ayrılmıştır. Uzun yolculuklardan sonra Aziz Antié tarafından aynı dönemde kurulan Tesla'nın Işık Kardeşleri adıyla bilinen örgüte inisiye edilmiştir. İsminin Dracula' ya esin aynağı olduğu tam olarak bilinmemekle beraber kendisi de pek mühim bi şahsiyet değildir. Olsa bilirdik. Ama bunun yanında yeni bir incil yazmamasına rağmen eski zamanlarda yaşamış sıkı bir hristiyan olduğu isminin başındaki aziz sıfatıyla anlaşılabilir. Ama bu her Aziz hristiyandır manasına gelmez. Mesela Aziz Nesin değildir.

KariyeriDüzenle

Aziz Antie’nin Tesla'nın Işık Kardeşleri örgütünde yetiştirdiği ilk öğrencisidir ve hocasından gizli bilimler eğitimini aldıktan sonra kendini tanrıya adayarak Arabistan çöllerine çekilmiştir. Bi gün çölde birdenbire Anfibikus’la karşılaşmış ve onu ibneliği bırakmaya ikna etmeye çalışmış, ancak Anfibikus onunla alay etmiş ve ona kendisiyle pembe anlaşma yapıp anfibik örgütüne katılmasını teklif etmiştir. Draco’da o gün onun tapınağını ve örgütünü yok edeceğine dair ant içmiş, Anfibikus'un kutsal tapınağını aramak için çölde 40 yılını geçirmiş ve Aziz mertebesine ulaşmıştır. En sonunda tapınağı bulmuş ve orayı yok etmiştir. En ünlü eseri olan Rivayet-i İbnistan Diyar-i Anfibikiyye isimli eserini de Anfibikus'a karşı savaşan kardeşlerini bilgilendirmek amacıyla 40 senede kaleme almıştır) Çölde devesiyle başbaşa yakaladığı bir çok bedeviyi de sıranın devede olduğuna ikna ederek bu ahlaksız olaydan vazgeçirmiştir. Kendisinin şu an Anadolu'da yaşamasını ve eşek istismarını yine bu yolla engellemesini dilerdik. Fakat bu ahlaksız olaydan vazgeçirdiği bir çok kişiyi yukarıda da yazıldığı gibi ibne olmaktan alıkoyamamıştır. Bu sebeplerden 'git kendini becer' ( fuck yourself) deyişinin de Aziz Draco zamanından geldiği söylenmektedir. Üstad Rocco' nun birçok filminde boynunda Aziz Draco kolyesi gözükür ve kendisi de bir röportajda kendisinin en büyük kahramanının Aziz Draco olduğunu inkar etmemiştir.

EserleriDüzenle

Aziz Draco pek çok eseri kaleme almıştır. Şüphesiz bunlardan en önemlisi Rivayet-i İbnistan Diyar-i Anfibikiyye'dir. Çalışmaları arasında en önemlileri şunlardır:

Rivayet-i İbnistan Diyar-i Anfibikiyye

Anfibik Terimler Sözlüğü

Anfibikus Destanı I

Anfibikus Destanı II

Lordinn Destanı

Nikolai Tesla üzerine araştırmalar

Tesla'nın Işık Kardeşleri