Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Türkiyaaayaaa demoğrasiiiğğğ getiracağğğ, adaaleeğğttt getiracaağğğ.

~ DTP lideri Ahmet Türk

Demokrasi bizim için bir araçtır.

~ Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan'ın ilkokulda çizdiği bir tren resmi. Çizerken amcası Erbakan'dan yardım almış olması muhtemel.


Demokrasi, süper bir şeydir. Her derde deva alan demokrasi, kanser virüslerini ortadan kaldırır, böbrek taşlarını döker, idrar sökücüdür, zihni açar, susuzluğu giderir, çamaşırlarda lekeden eser bırakmaz, katılaşmış yağları söker atar.

Amerikalılar, dünyayı süslemek için şimdiye kadarki en sapkın demokrasi versiyonuna sahipler. Bazı siyasi çevrelerde, Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nde olduğu gibi, acımasız bir diktatörlük anlamına gelen bir kod sözcüğü olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu durumlarda, demokrasi miktarı, demokrasi kelimesine eklenen ön değiştiricilerin sayısıyla ters orantılı olarak azalmaktadır.

Türkiye'de Demokrasi DemoğrasiğğDüzenle

Dünya'daki ilk kapalı oylama M.Ö.2000'lerde Diyarbaggır'da yapılmıştır. Türkiye'dede demoğgrasiğnin beşiği Tunceli, hamağı Diyarbakır demek hiçte yanlış olmaz. Demoğrasiğ, Türkiye'de ilk kez Ahmet Türk'ün babası Alparslan tarafından Tunceli'de uygulamaya konmuştur. Aşiret ağalarının seçimle tayin edildiği bu sistemde her ne hikmetse hiç muhalif oya rastlanmamıştır. Bu bakımdan demoğrasi, mükemmel demokrasi olarak da tanımlanabilir.

  BU MADDE ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR!
Bu madde yeni keşfedilmiştir ve içeriğinin geliştirilmesi amacıyla Yansiklopedi uzmanları tarafından aralıksız 24 saat çalışmalara devam edilmektedir.
Uzmanlarımız maddeyi ekşitmeden en kısa zamanda tamamlayarak standartlara uygun hale getirmek için geceli gündüzlü çalışmaktadırlar.