Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

High Definition Partisi

High Definition Partisi
Logo
Sloganı: Hepimiz bölücü, hepimiz kıroyuz! <3 cCc
Genel Başkanı Ahmet Kürt
Genel Sekreteri Ahmet Kürt
Kuruluş tarihi 2014
Kurucusu Irak, İran, Suriye, IŞİD
Siyasi görüşü Yüksek Çözünürlüklü Solcu Kürt Irkçılığı
Oy oranı 2bar.gif %0.15
Öncülü BDP
Ardılı P-YD-KK-C
Web sitesi Orda bi okul görücen, oradan sola dön


Bize kızıyorlar neden PKK'ya terörist demiyorsun. Yıllardır PKK'ya terörist deniyor da ne oluyor? Ben iddia ediyorum, kimse PKK'ya terörist demesin, 1 yıl içinde silah bırakırlar, alınıyorlar çocuklar o lafa.

~ Ahmet Türk, PKK hakkında

Seni Türkiyeli yaptırmayacağız. Seni Türkiyeli yaptırmayacağız. Seni Türkiyeli yaptırmayacağız. Türk olarak anılıyorsun işte, ne güzel?

~ Selahattin Demirtaş
Ahmet Kürt, Türkiye'nin barış ortamına yapacakları katkıyı eliyle gösteriyor.

High Definition Partisi, her yıl Papua Yeni Gine'de düzenlenen konken partisi. Özerk Kürdistan sözünün ardından tohumları atılan patlıcanlar ilk kez Çorum'un balta girmemiş denizlerinde kök vermeye başladı. Sonra bu patlıcanlar toplatılıp fakir ülke Papua Eski Gine'ye gönderildi. Ülkelerinin ilk iki harfiyle aynı ilk iki harfe sahip bu sebzeyi hakaret sanan Papualılar, Türkiye'ye misilleme olarak her yıl Ekim ayının 7'sinde konken partisi düzenlemeye karar verdiler. Bugün bu konken partilerine Dumung Tyyyyyg Pkaka (Papua Yeni Gine dilinde: "Patlıcanlar götünüze girsin") adı verilir.

İçindekiler

Ahmet Kürt'ün Konuşmalarının SırrıDüzenle

Dil bilimciler yaptıkları uzun araştırmalardan sonra Ahmet Türk'ün konuşmalarındaki paterni ortaya çıkardı. Kendisinin hemen hemen her cümlesinde kullandığı aşşağıdaki kelimeleri kullanarak siz de bir Ahmet Türk cümlesi kurabilirsiniz.

  • Demokrasinin gelişmesi için
  • Demokratik olarak
  • Demokratik ülkelerde
  • Hak ve özgürlük
  • Kitleyi temsilen
  • Seçilmiş
  • Şövenizim
  • Şiddetle (----string----) çözüm

Project Kurdistan Video OyunuDüzenle

 
İnfial yaratan video oyununun giriş ekranı.

Amerika ve Avrupa'da geliştirildiği sanılan "Project Kurdistan" isimli aksiyon/strateji oyunu Türkiye'de büyük infial yarattı. Oyunda ya peşmerge olup dağlarda triathlon yapıyorsunuz yada politikacı olup mecliste milletvekillerinin üzerine çiğ köfte fırlatıyorsunuz. İki oyunda da esas amaç Türkiyaaa vatandaşlarını olabildiğince tahrik etmek ve zıvanadan çıkarmak. Oyunun iki farklı sonu var ancak iki sonda da Amerika kazanıyor, Kürdistan havaya uçuyor, Türkiye sinir hastası oluyor. A'medin anasının örekesi de sulanıyor bu arada.

Oy oranlarıDüzenle


YenilenmesiDüzenle

Ahmet Kürt, ılımsı bir Aralık akşamında can yoldaşı RTE'yi taş-kağıt-makas oyununda bir kez daha yendi. Bunu kabullenemeyen RTE, partiyi kapattı. Parti kapanmakla kalmadı, tüm sülalesini hapse tıktı.

Meclisi terk ettilerDüzenle

Anayasa Mahkemesi A'medin partisini kapattı. A'med ve yavuklusu Aysel Tuğluk'un milletvekilliği kaldırıldı. Mahmur'dan gelenlere yapıldığı gibi kırmızı halılar serilmez ve mobil mahkemeler kurulmazsa bugünün hukuk mevzuatı çerçevesinde her ikisinin de enselerinden tutulup sanık sandalyesine oturtulması, oradan da kaldırılıp kazığa buyur edilmeleri beklenir. Madem ki hukuk var guguklanmanın zamanı değil! Bu arada, kapatma üzerine, diğerleri mızıkçılıp edip "oynamıyom gaaari" diye Meclis'i terk etmişler. Gittiğiniz olsun da geldiğiniz olmasın.