Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Amaninbo

Joined 29 Haziran 2008
Amaninbo
Ayınyazarı.jpg Ayın Yazarı Onur Ödülü
Temmuz '08
Rehamuhtar2.jpg Reha Muhtar Haber Ödülü

Temmuz '08

?-? Bu kullanıcı hangi dili ne seviyede konuşabildiğini henüz bilmiyor.
RTElogo.GIF Bu Yansiklopedist Recep Tayyip Erdoğan maddesinin halinden sorumlu değildir.


Pencil.svg
Bu kullanıcı 293 sayfa değiştirmiştir.


Amaninbo.jpgCV (Curriculum Vitae)Düzenle

 
Yalçın Küçük'e Sabetay Sevi'yi ben öğrettim o aldı götürdü.


 
90'ların başında mason oldum ve vadiye indim. Orada küçükbaş hayvanların kesildiğine şahit oldum. Sıkı bir hayvan hakları savunucusu olduğum için kardeşlerime ihanet ettim ve bu görüntüleri medyaya sızdırdım. Sonradan öğrendiğime göre locada bu konuda büyük tartışma yaşanmış, bu işler bırakılmış. Çok ayıp ettiler ama çok...


 
Abdullah Öcalan'a 10 milyon dolar vererek kurdurduğumuz örgütle güney doğu'da feodaliteye savaş açtık. Beka vadisinde Öcalan'ı ziyaret ettiğimde o kadar sevindi ki bana gül verdi. Romantik adamdır kendisi...


 
Sütyensiz kadınlar hareketini başlatan Pınar Selek, benim ilk ve son aşkımdı. Fakat Apo şerefsizlik etti ve ona evlenme teklif etti. Bunun üzerine Apo'ya çok kızdım ve taraf değiştirdim. Pınar'ı da hiç affetmedim.
 
Pınar beni terkedince büyük bir ruhsal bunalım yaşadım. Bazı büyüklerimizin yönlendirmesiyle Mete Han'ın ışığına ulaşmak için eski dostum ATO başkanı Sinan Aygün ile Agarta'ya gittik. Orada aydınlanmaya ulaştık.


 
Türkiye'ye geri dönünce ülkeyi vahim durumdan kurtarmak için bazı büyüklerimizle Kızıl Elma koalisyonu kurduk ama ihanetler yüzünden dağıldık.


 
Büyük Turan Devleti hayalim de yıkılınca ben de ünlü Yunan şarkıcı Anna Vissi ile beraber oldum. Sonra da Yunanlılardan intikam için onu terkettim.


 
Anna'dan sonra bir dizi beraberlikler yaşadım ama hiçbiri Perihan Mağden ile yaşadıklarım kadar özel olmadı. Kırmızı şarap ve şömine eşliğinde geceler boyu güneydoğulu kürtlerin sosyo ekonomik sınıfsal farklılıkları üzerine tartıştık ve en beğendiğimiz mantı, pasta ve börek tariflerini paylaştık. Perihan, sol kökenli bir kadının hayalindeki tüm fantazileri benimle yaşadı.
 
Kızıl Elma koalisyonu dağılınca demokrasiyi geliştirmek adına Fethullah Gülen hoca efendi ile yakınlaştım. Kamuoyunu bilgilendirme hususunda ortak pek çok çalışmamız oldu.
 
Bağlantılarımı kullanarak Hoca efendiyi Vatikan'da papa hazretleri ile tanıştırdım. Papa hazretleri bu görüşmeden öyle memnun kaldılar ki hoca efendiye dostluğu simgeleyen bir gümüş kabartma verdiler.
 
Eski bir dostum olan Ahmet Hakan ile çeşitli cemaatlerin sünnet düğünlerinde boy gösterdik.
 
Fehmi Koru ile Çiçek Pasajı'nda bir iftar yemeğinde bilek güreşi yaptık. Tabiki Fehmi ağabey yendi. Kocaman bileği vardır kendisinin, her gün 2 yazı yazmak kolay değil. Ayrıca ağabeyin ensesi de kalındır. Güreşte de yenmek imkansız gibi birşey...
 
Tam bağımsız Türkiye ve şeriata karşı mücadele için Tuncay Özkan ile cumhuriyet mitingleri düzenledik. Kanaltürk'te Kerimcan Kamal'dan sonra 3.adam bendim. Kerimcan karizmasının karşımda eridiğini görünce beni kıskandı ve Fethullahçı bağlantılarımı kamuoyuna sızdırarak benim gruptan attırdı. Hain Kerimcan...
 
Ünlü reklamcı Ali Taran en iyi dostlarımdan biridir. Çok kereler Dubai'ye beraber gittik. Cem Uzan'ın Genç Parti reklam kampanyasını birlikte hazırladık. Ortak yanlarımızdan biri, Ali de ben de çok güzel uçarız.
 
Mahir Kaynak ile çeşitli dönemlerde kantır espiyonaj faaliyetlerinde bulunduk. Batum'da, Paris'te beraber çalıştık. Deşifre edilince iki ülkeden de sınır dışı edildik. Şimdi ara sıra buluşup eski güzel anıları konuşuyoruz, dertleşiyoruz.
 
60 yaşından sonra çok yoruldum ve emekli oldum. Birikimlerimle memleketim Konya'da Mevlana-12 isimli dönerci dükkanını açtım. Herkesi dükkanıma bekliyorum. Fiyatlarımız çok uygun.

CV'mi Hazırlarken Yararlandığım KaynaklarDüzenle

Hayatımda pek çok hocamın emeği geçti ama kuşkusuz en önemlilerinden biri Boğaziçi'nden hocam sevgili Bülent Şenver'dir. CV'mi hazırlarken ondan esinlendiğimi itiraf edeceğim. Zaten bizi hep birbirimize benzetirlerdi... Hocama burdan çok sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Değerli hocam ne yapsam hakkını ödeyemem.


Masamdaki PlaketlerDüzenle


2008 Temmuz Ayı Yazarı

Bu Yansiklopedist Temmuz ayı içerisinde kaleme aldığı yazılarıyla Yansiklopedi'ye en iyi şekilde katkıda bulunarak Ayın Yazarı Onur Ödülü'ne layık görülmüştür.


2008 Temmuz Ayı Habercisi

Bu Yansiklopedist Temmuz ayı içerisinde yaptığı haberlerle YanHaber'e en iyi şekilde katkıda bulunarak Reha Muhtar En İyi Uydurma Haber Ödülü'ne layık görülmüştür.