Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Milliyetçi Hareket Partisi

(MHP sayfasından yönlendirildi)
Muhalifçi Hareketsizlik Partisi
Logo
Sloganı: Bize 40 kişi verin dünyayı onlara dar edelim.
Genel Başkanı Osmaniye'nin Öklidi
Genel Sekreteri NATO
Kuruluş tarihi M.Ö. 200
Kurucusu Alparslan "Führer" Türkeş
Siyasi görüşü 40çılık
Püskevitizm
Oy oranı 20bar.gif20bar.gif %40.3
Öncülü Partito Nazionale Fascista
Ardılı BJK Çarşı
Web sitesi mhp.org.tr


İktidara uzağız, Allah'a yakınız.

~ Devlet Bahçeli

Allah razı olsun böyle muhalefete.

~ Recep Tayyip Erdoğan

Başkan yardımcılığı yavru muhalefet liderliğinden güzeldir.

~ Bahçeli Devlet

Milliyetçi Hareket Partisi, daha bilinen adıyla MeHaPe, veyahut halk arasında Püskevit Partisi Türk siyasetinin içler acısı durumuna ışık tutar. Süper bir Püskevitçilik anlayışı üzerine kurulmuş olan parti hiçbir zaman iktidarı hedeflememiş, yerine "biz muhalefetiz, etliye sütlüye karışmaz arada bir püskevit" inancını benimsemiştir.

Laiklik ve Atatürkçülük konularında görüşlerini kimsenin bilmediği parti, AKP ile sokak dalaşlarına girmesiyle ünlüdür. Tam olarak ne üzerinde anlaşamadıklarını kimse bilmemektedir, ama RTE'nin çükünün Devlet Reis'inkinden daha büyük olmasıyla ilgili olduğu düşünmektedir. Yıllarca takipçilerini iktidar ümitleriyle yanında tutmuş olan parti, Türkiye Kupası alamayan Fener misali en ufak bir başarı gösterememiştir.

İngiltere'de Türk Milliyetçiliği yapan MHP'liler.


Bouncywikilogo.gif
Beğenemedin mi? Mizahi anlayışın yoksa Vikipedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili yazdıkları birşeyler var bre zındık!Kaset Meselesi

12 Haziran seçimlerine az kala önde gelen MHP'lilerin seks kasetleri büyük gürültü çıkardı. Yeni kasetler de yolda, söylenenlere göre. Ama aslında öyle büyütülecek bir şey yok. Mesele bir yanlış anlama sonu gelişen istenmeyen bir durum. Parti içinden güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre, Devlet Bahçeli tüm kurmaylarını toplayıp, şöyle demişmiş: "Arkadaşlar, bu seçimde herkes MHP'ye oy verecek. Ya seve seve, ya sike sike."

Seks kasedi çıkan arkadaşlar da tamamen samimi bir niyetle b şkkını uyguluyorlarmış. Durum bundan ibaret.