Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Papa Pandick (Gerçek adı Yosef ben Ratssing, d. 16 Nisan 1927, Bavyera, Almanya) Alman asker ve yöneticidir.Vatikan Resort'un hali hazırdaki genel başkanı ve Vatikan'ın Papaschlumpf'udur. Joseph Rat Zinger (JRZ) ismiyle de tanınmaktadır.

Pandick XVI
Pandick XVI
Lakabı Alemci Papa, İmparator Palpatine
Görev Tarihi 2005-2013
Selefi Jan-Bon II
Halefi Fransa
Doğum Tarihi 16/04/1927
Doğum Yeri Bavyera, Almanya
Gerçek Mesleği Özel Harekatçı
Katıldığı Partiler NSDP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei)
Hobileri Şarkı söylemek, Dans etmek, Müzik dinlemek, İçki İçmek
Tuttuğu Takım Roma SPQR
Burcu Koç (ateş grubu, inatçı kişilik)
En Zayıf Yönü İçki ve sigara
Olumsuz Özellikleri Alkolizm
En Büyük Korkusu Yahudiler
Vazgeçilmezi Tekirdağ Rakısı
Favori Sözü '"Vinum et musica laetificant cor..."'
Favori Kahramanı Hitler


Babam bana dedi ki, Panzer gibi adammış.

~ Nekrop Paşa


ÇocukluğuDüzenle

1927 yılında Bavyera'da fakir bir Yahudi anne babanın çocuğu olarak doğan Yosef, henüz çok küçük yaşlardayken ailesini geçindirmek için ilkokul eğitimini yarıda bırakarak çalışmaya başlamış ve 8 yaşında Alman ordusuna katılmıştır. O dönemlerde Almanya'da Yahudiler herşeyden sorumlu tutuldukları için bir Yahudi olan Yosef'e de diğer askerlerden daha fazla görev verilmektedir. Uyku saati çoktan geçtiği halde hergün nöbete verilen Yosefçik bir gün dayanamayarak uyuyakalmış, onu bu halde yakalayan komutanından da feci şekilde dayak yemiş ve tecavüze uğramıştır Bu olayın küçük Yosef'i derinden etkilediği düşünülmektedir, nitekim ilk iş olarak ismini Joseph olarak değiştirmiş ve bundan sonra askerler arsında Josephçik (yani Yusufçuk) adıyla çok sevilen bir çocuk olmuştur. Bu yaştaki çocuğa gösterilen bu denli ilgi zamanla küçük Yosefçiği şımartmış ve saf bir Alman olduğuna o kadar inanmıştır ki Yahudi bir anne babanın oğlu olduğunu, hatta bir anne babası olduğunu dahi unutmuştur.

Askeri KariyeriDüzenle

 
Papa Pandick İstanbul ziyareti sırasında tuhaf hareketler sergilemiş, bunun nedeni ise daha sonra anlaşılabilmiştir.
 
Papa Pandick yardımcısıyla gün hangi rakıyı içeceklerini tartışıyor.

Yosef 12 yaşındayken 1939 yılında Almanlar, yüksek enflasyon nedeniyle çok sayıda ve çok büyük boyutlarda bastığı paraları saklayacak yerleri olmadıkları gibi saçma bir bahaneyle Polonya'ya saldırmış ve II.Dünya Savaşı çıkmıştır. Alman Genelkurmayı Küçük Yosef'i döneminin en büyük askeri dehası sayılan von Langeschlange'nin (Aziz Antié) elit Antié birliklerine verir. Langeschlange komutasındaki Antié birlikleri II. Dünya Savaşında her cephede operasyon düzenlemişler, özel laboratuarlarda roket çalışmaları gerçekleştirmişlerdir. Küçük Yosef II. Dünya Savaşın'da asker olduğu dönemlerde ciddi bir travma geçirmiş ve bunalıma girmiştir. Bunun nedeni de bastırmaya çalıştığı gerçek kimliğini aslında unutamıyor olmasıdır. Zaten von Langeschlange bu çocuğu ilk gördüğünde ondaki karanlık tarafı sezmiş ve durumu Alman Genelkurmayına şifreli bir telgrafla bildirmiştir. Langeschlange anılarında küçük Yosef hakkında "Zaten o hergele ilk defa karşıma geldiğinde ne halt yiyeceği belliydi, yinede onu en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştım ama o beni dinlemedi. O bacaksızdan asker olmayacağını ve ordumuzu rezil edeceğini genelkurmaya ben daha en başından söylemiştim" diye yazmaktadır ve ne kadar haklı olduğu da kısa zamanda ortaya çıkmıştır. Nitekim küçük Yosef'in bu düşünceleri kısa süre sonra bir saplantı haline gelmiş ve Yahudilerden, dolayısıyla kendinden nefret etmeye başlamıştır. Komutanı Langeschlange'nin haberi olmaksızın ordudan firar etmiş ve masum Yahudileri acımasızca öldürmeye başlamıştır. Birkaç yıl sonra içindeki vicdan azabını bastırmak ve bu olanları da unutmak için alkole de başlamıştır.


Şirket KariyeriDüzenle

 
Papa Pandick Türkiye dönüşü keşişlere şarap yerine rakı üretmeleri talimatı vermiş, bu karar Vatikan’da protesto gösterileriyle karşılaşmıştır. (Resimde Pandick Yeni Rakının tanıtımını yaparken görülüyor.) Papanın kendi geliştirdiği bu rakı depolama sistemi yıllar sonra Ozzy Osbourne isimli satanist deyyusun klibinde de kullanıldı.

Savaşın sonunda hala Polonya'da olan Yosef, burda Vatikan'ın Varşova şube müdürü olan genç bir rahiple tanışır. Bu rahip ona insanların bütün günahlarını affeden, onlara cennetten arsa veren şirketinden bahseder ve eğer isterse beraber çalışabileceklerini söyler. Yosef bunu kabul eder ve bu adamın öğrencisi olur. Hocası olan rahip yıllar sonra şirkette çok yükselecek ve Jan-Bon II adıyla papalık yapacak olan Joy Woj-tila'dır.

Yosef eski yaşamının üzerine bir sünger çekerek tekrar yaşama bağlanır, hatta alkol alışkanlığından da vazgeçer. Şirketin bütün derecelerini hocasının peşinden birer birer atlayarak nihayet 2005 yılında Papa Pandick adıyla şirketin başına geçer. 2006'da Türkiye ziyareti sırasında uzun zamandır bırakmış olduğu alkole yeniden başlamış, 2007 yılında keşişlere şarap yerine rakı üretmeleri talimatını vermiştir.