Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Polo VI

Polo VI
New-2c.jpg
Gerçek İsmi Juvenile Patisca
Lakabı Sülfürik Papa
Selefi Con XXIII
Halefi Jan-Bon I
Görev Tarihi 1963-1978
Doğum Yeri Seine Nehri, Fransa
Burcu Terazi
Hobileri Kimya, Çizgiroman okumak, Poker oynamak
Tuttuğu takım Juventus
En Zayıf Yönü Kumar
Vazgeçemeyeceği Tek Şey Papalık tacıydı...
Favori Sözü Alea iacta est!(Zarlar atıldı!)
Favori Kahramanı Maverick


Papa Polo VI (gerçek adı Juvenile Patisca d. 26 Eylül 1897, ö.6 Ağustos 1978) Vatikan’ın Papaschlumpf’udur.

Paris'te doğmuş olan Polo VI, Sen nehrinde Master Con XXIII tarafından bulunmuştur. Daha genç yaştayken Force'a olan yeteneği ve erdemli kişiliğiyle dikkati çekmiştir. Ustası onu Vatikan'a getirmiş ve light side'da yetiştirmiştir.

25 yaşında Berline rahip giden polo,30 yaşında piskopos olmuştur. Nazizmle savaşmış ve nazi sith lordlarıyla düellolar etmiştir. 1933'te İtalya'ya dönüp, Darth Mussolini ile düello etmiştir. Ama yenilmiş ve ustası onu kurtarmıştır.

2.dünya savaşından sonra yeni bir tehlike ortaya çıkmaya başlamıştı. Mussolini ile zamanında anlaşan Papa Palpatine Pius XII, karanlık yana geçmiş, ustasını hapsetmiştir.(1948)

10 yıl boyunca onunla savaşan jedi şövalyesi, sonunda Vatikan'ı basıp kalemini kırmış ve ustası başa geçmiştir. Ustasının kurduğu galactic papalıkta jedi akademisinin başına geçmiştir. 1963'te kendisi iktidara gelmiştir.

Ancak genç padawanı Jan-Bon I, güce olan zaafından karanlık yana geçmiş ve onun ayağını kaydırmaya çalışmıştır. Master Polo VI, Onu ve de teslacıları perişan etmiş lakin padawanı onu zehirlemeyi başarmıştır. (sonradan diğer padawanı Kubilay Aktunç'de ondan intikam alacaktır.)

NOT:Kendisi kimyayla da uğraşmış ve sülfür üzerinde incelemeler yapmıştır.

2.NOT:Diğer öğrencisi Kubilay Aktunç'tur.Ki kendisi 49.padişah olmuştur.Papa,Jan-Bon I'nin kötü tarafa geçtiğini sezinleyip,Kubilay'a onun babası olduğunu söylememiştir.