Rammstein

Rammstein grubunun günlük hayatından bir kesit.

Bunlar nazi!?!?

~ Bir Gerizekali.

Tabi tabi

~ Ajdar

Aynen

~ Fedon

RammmmmsteinnDüzenle

Efenim şimdi;

Rammstein gurubu 1994 yılında gitaris olan Richard Kruspe amcanın o günki grubu olan Death Orgasm Gimmicks'den sıkılmasıyla ortaya çıkma evresine girmiştir. Bol distortionlı, sert, saçma, kafa s.ken müzikler yapmayı seven Richard, Berlin Duvarı yıkıldıktan sonra evine yani Schwerin'e döner. Grup kurma fikrini önce Christoph Schneider'le paylaşır ve daha sonra Oliver Riedel'ı da bu batağa sokmayı başarır.

Vokal için de o zamanki grubu First Arsch' ta davul çalan Till Lindemann ikna edilince Rammstein rüyası kısmen başlar. Gurup berlinde yapılan bir kaç saçmadan seçme yarışmada ödül alır ve stüdyoya girmeye hak kazanır. Stüdyoya girmeden önçe Feeling B grubunun gitaristi Paul kadroya dahil edilir.

Bu şahıslar müziği çok sux bulurlar ve biraz daha sertleştirmeleri gerektiğini düşünürlerkene, Paul'un daha önce çalıştığı Christian Flake Lorenz'e teklif götürürler. Flake Paul'un eski ev arkadaşı(bak bak bak..) olduğu için ikna olur ve Rammstein camiasına katılıverir.

Grup ismini nerden çalmıştır?Düzenle

Grup ismini 1988 yılında Almanya'nın Ramstein kasabasında yapılan uçak gösterisinde iki uçağın birbirini yarması(kaza) sonucu dünya nüfusunun %87'de 1,7'si kadar insan ölüverir. Yanarak koşan insan mutantları ve çocuğunu kurtarmak için alevlerle tango yapan tipsiz tipleri görmüşler ki Ramsmstein isimli şarkıyı yazmışlar. Yardırma mevzusuna küçücük bir konsercik veren grup çoooook sevilir. Bu ilgiyi gören ibneler hemen hit yapmak için gurubun ismini Rammstein yaparlar. (Ayrıca rammstein, berlin duvarının inşasında kullanılan taşın ismidir :O )

Kimlerden Oluşar?Düzenle

"Till Lindemann"

  ~ Vokal (adamın ne kalın sesi var camlar indi be bacım :( ) 

"Richard Z. Kruspe"

  ~ Arkadan gelen ses ve solo gitarçı (dınınını)

"Paul Landers"

  ~ Ritimci (dırrın dırrın dırrın dırrın)

"Oliver Riedel"

  ~ Basscı (bum bum bum tıs)

"Christoph Schneider"

  ~ Davul (ramazan davulcusu)

"Christian Lorenz"

  ~ Klavye (F klavye master adam siz daa Qlarda takıladurun hıh)"

[cs:Rammstein]]