Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

Turgut Özal

New-3.gif Antié Uyarıyor!
Aziz Antié eleştirilerinizi mizahi bir üslup çerçevesinde yapmanızı tavsiye ediyor ve bu konuda çok titiz.
Şahsa yönelik hakaretler ve bölücü faaliyetler suç kapsamına girdiğinden herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen uyarısını dikkate alın ya da kendinize başka bir ülke arayın. Çünkü söz konusu davranışlarda bulunanlar bizzat Herr Langeschlange tarafından acımasızca cezalandırılacaktır!

Turgut Özal diye biri vardı bir zamanlar.. Benim memurum işini, idişini bilir, diyerek 657'liklere, milletin nasıl anasının belleneceğinin yolunu göstermişti.. Kısa pantolanla (belki de donla) bölük denetlemeye kalkmış, sonunda da, hadi bana eyvallah dedirtilmiştir. Bir kere delmek veya deldirmekle (Anayasa'yı) bişeycikler olmaz diyerek ele-aleme nasıl delineceğini, nasıl deldirileceğini (anayasanın yani) öğretmiş biridir kendileri. Gittikten sonra kızı Zeynep ve öbürü; sabah akşam, tekke senin , zaviye benim diyerek gidene rahmet okumuş, okutmuşlardır. Hele küçük oğlan Efe evlere şenlik, babasına en iyi hocalara hatim indiren, rahmet okutan cinsindendir.

Turgut Özal
Turgut Özal
Lakabı '
Görev Tarihi 1989-1993
Selefi Kenan Evren
Halefi Süleyman Demirel
Doğum Tarihi 1927
Doğum Yeri malatya civarı
Gerçek Mesleği '
Katıldığı Partiler ANA-P
Hobileri '
Tuttuğu Takım '
Burcu '
En Zayıf Yönü '
Olumsuz Özellikleri '
En Büyük Korkusu '
Vazgeçilmezi '
Favori Sözü Benim Yansiklopedist'im işini bilir.
Favori Kahramanı '


1991'de Körfez Savaşında Türkiyeyi savaşa sokarak, bir koyup, üç çıkarttıralım demiştir ama sonunda üçün birini almışızdır.