Ana menüyü aç

Yansiklopedi β

YanMagazin:Ana Sayfa


Yansiklopedi'nin Haftalık Magazin Dergisi YanMagazin'e Hoşgeldiniz

Danışma | Hakkında | Katılım | Projeler | Kadir Çöpdemir Magazin Ödülü

Günün Konusu

Aile müessesesi çöktü!
Aile.jpg

Aile müessesesi çöktü! Başımıza gelen her türlü felaketin asıl sebebi budur...

Eskiden bu işler böyle değildi haliyle... Aileler bir araya gelir, herhalde biliyorsunuz aile toplumun temelidir, evlatlarının eş ve iş seçimlerini aklı selim ve sağduyu dairesinde tayin ederlerdi. Bu suretle ailelerin sermayeleri bölünmez, aile şirketleri ihya olur ve dahi memlekette ahalinin başı dik dururdu.

Ne zaman ki "Aşktır-meşktir, gençler gönüllerine göre davranıp eşlerini kendileri seçsinler.." dendi, ipler orada kopmaya başladı. Yahu 18-20 yaşındaki genç çocuk hangi akıl ve tecrübeyle kendi eşini seçecek ki? Ancak kendi çükünün keyfine göre gönlü kime kabarıyorsa ona meyledecek.. Yahut gidip Arçelik robotuna soracak bu işleri..

Sonra da oturur düşünürsünüz işte, niçin artıyor boşanma oranları? Niçin geçinemiyor karı-kocalar?

Bakın şu resme: Eski güzel günlerden kalma bir aile müessesesi!

İnsanların gülen yüzlerine, keyiflerin ne kadar gıcır olduğuna dikkat ediniz bir defa...

Hayati ve Hayriye Kondur çifti, kızları Mürüvvet'i; aile dostları Niyazi beyin oğlu Muhlis'le evlendirmişlerdi. Sonra da çocuklarına ortak işyeri açtılar, böylece ortaya çıkan aile müessesesi hem sağlam hem de verimli oldu. Ailenin sermayesini de elin oğluna (veya elin kızına) yedirmemiş oldular.

Resimde soldan sağa Muhlis, Mürüvvet (ön tarafta bu mutlu çiftin mutluluk ve neşe kaynağı yavruları, aşklarının meyvesi) Ali İhsan, oturanlar Hayati Bey ve Hayriye Hanım, ayakta sigarasını keyifle tüttüren ise Niyazi Bey'den başkası değil. İşbu resim Muhlis ve Mürrüvvet çiftinin işlerini büyüttükten sonra açtıkları yeni yazıhanelerinde çekilmişti. Devamı...

Haftanın Dedikoduları

Yeni Haber Rapor Et


Konu üzerine haber yazılıp yazılmadığını görmek için
son haberleri kontrol edin.

Haftanın Hikayesi

Halkın sözde kanalı: TRT
RTElogo.GIF

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Tayyip Radyo Televizyon Kurumu, Televizyon-ü Rejap Tayyeap, Fethullah TV ya da kısaca TRT, televizyonculuk anlayışından çok müzik sanatçısı yetiştirmeye önem veren bir televizyon kurumudur. İlk başlarda devlet kanalı olmuş, sonradan halk kanalı olmuş, en sonunda özelleştirilecek bir şey kalmadığı için Fethullah Gülen'e özelleştirilmiştir. Şu anda Samanyolu TV ve Kanal 7 ile birlikte Fethullah Gülen'in Türkiye'deki sesi konumundadır. Haber bülteni Milli Takım maçları ve Olimpiyat Oyunları dışında hiç izlenmemektedir fakat sayısız televizyon kanalı bulundurmasıyla reyting sıralamasına 1. sıradadır. Devamı...

{{#logotipo:http://images.uncyc.org/tr/8/8e/Yanmagazin.gif}}

__notitle__