Çaylaklar Sözlük

Mixsos (Tartış | katkılar) tarafından oluşturulmuş 09.10, 3 Haziran 2010 tarihli sürüm (Yeni sayfa: '''Çaylaklar Sözlük''' ''Çaylaklar Sözlük''; her türlü kelime, kavram hakkında bünyesinde barındırdığı yazarlar tarafından tanım yapılan sözlük sayfası. == '''Tar...)
(fark) ← Önceki hâli | Güncel sürüm (fark) | Sonraki hâli → (fark)

Çaylaklar Sözlük

Çaylaklar Sözlük; her türlü kelime, kavram hakkında bünyesinde barındırdığı yazarlar tarafından tanım yapılan sözlük sayfası.


Tarihçe

2010 bahar ayında xime adlı admin tarafından sozlukspot' a bağlı olarak hayata geçirilmiştir.


Sloganı

ekşi yoksa burası var... bizden bir parça, parçası olduğumuz bir yer... sloganıyla dikkat çekmektedir.


Kurallar ve Yapı

Kuralları bünyesinde barındıran yazarlar tarafından koyulur, formatı yazarlar tarafından belirlenir. en öne çıkan özelliği de budur. Tüm yazılanlar moderatörler tarafından kontrol edilir. Gammaz adı verilen yaazarlar tarafından da takip edilip uygun olmayan entryler şikayet edilip silinir. Değiştirilemeyen maddeleri, birebir hakaret içeren mesajların silinmesi, alıntı yapıldıysa alıntı yapılan sitenen belirtilmesidir.

Ekşi Sözlük' te yıllardır yazar olmayı beklemekten sıkılan yazarlar tarafından oluşturulup, sadece ekşi sözlükteki çaylakları değil herkesi bünyesinde görmeği hedeflemektedir. Yazarlar yaptıkları zirveler ve toplantılarla kaynaşmayı ihmal etmemektedir.

Son derece kaliteli yazarlarıyla dikkat çekmektedir. Yazarlar aklında kalanları, düşüncelerini yazdıkları için zaman zaman yanlış bilgilerde yayınlanmaktadır.


Dış Bağlantılar

Çaylaklar Sözlük Ekşi Sözlük Uludağ Sözlük İtü Sözlük Facebook Grubu Hackhell Forum Anketi Twitter Uygulaması İü Sözlük Lafmacun.com