Örümcek


Örümcek
Aslında tüylü bir canlı olmasına rağmen pek sevilmediği için böcek kategorisine itelenmiştir.

Aslında tüylü bir canlı olmasına rağmen pek sevilmediği için böcek kategorisine itelenmiştir.

Korunma Durumu

Görüldüğü yerde ateşle öldürebilirsiniz
Hatta evi komple yakın gitsin

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Çok Bacaklılar
Beslenme: Et ve Korku
Ömür: 0-5 Yıl
Keşfeden: Hira mağarasına giden Mekke'li müşrikler

Korktun muuu?

~ Lanet olası bir video

Mary Jane, Mary Jane, Mary Jane

~ Burry Soprano Spiderman


Örümcek, 3 Bazilyon farklı çeşite sahip olan canlı grubuna verilen addır. Bildiğimiz ve sevdiğimiz omurgalı canlıların aksine bu türde, tüm sistem kompakt bir gövde üzerine entegre edilmiştir fakat daha sonra Tanrı bu canlının yeterince iğrenç olmadığını düşünüp ana gövdesin arkasına bir eklenti paketi monte evrim ettirmiş ve tüm dünyaya salmıştır. Her parçası tek bir gövdede toplandığı için elinde kalan fazla DNA puanı fazladan uvuzlarda kullanıldı. En az 8 adet göz ve 8 adet bacak sahibidirler fakat nitelik yerine niceliği tercih ettiklerinden ötürü görme gibi konularda oldukça vasat kalmaktadır.

MorfolojiDüzenle

Karides ve ıstakozlardan evrildiği düşünülmekte olan örümceklerin yaşayan araformları yengeçler olarak kabul edilmektedir. Yengeçlerden ayrılan iki farklı koldan birisi akrepleri, bir diğeri ise örümcekleri oluşturmuştur. Akrep ve örümceklerin aynı sınıf olan böcek sınıfında olması ise bu iddiayı destekler niteliktedir.

Varsayılan modelleri ana gövde üzerinde bacak, göz, ağız ve bir adet genişleme paketi bulundururken. Modern sürümlerinde 2 adet USB 2.0 portu (klavye ve mikrodalga bağlantısı için) ve internet ağı örmek için ethernet portu ile üretilmektedir.

Her ne kadar şekil olarak atalarından görsel olarak değişmiş olsa bile etleri hala tavuk tatmaktadır. Bu nedenle gelecek yıllarda yaşanacak aşırı insan popülasyonunu besleyebilmek için tavuklara örümcek DNAsı verilerek 8 kanatlı tavuk geliştirmesi yapılmaktadır.

Alternatif Köken İddialarıDüzenle

Bazı dini tarikatlar örümceklerin dünya dışı uzaylı bir yaşam formu olduklarını düşünmekte. Yapı olarak dünya üzerindeki hiç bir canlıya benzemediklerini ve tadının tavuk gibi olmasının mantıksız olduğunu da ekleyerek muhtemelen ilk boyutlararası tür düşmanı olarak tarihe geçtiler.

 
Görselde görüldüğü gibi bu canlıların dünya dışı bir varlık olmaları muhtemeldir. Dünyamızda böyle sıradışı hayvanların varlığı nerede görülmüş?

Benzer bir başka iddiaya göre örümcekler yine uzaylı bir yaşam formu olduğu düşünülen ahtapotların karada yaşamaya evrilmiş türleri oldukları düşünülüyor fakat İsviçreli Bilimadamları ellerinde yetersiz delil olduğundan kesin konuşmayı reddetmekte.

 
Mekkeli Müşrikleri durdurabilecek mukavemette bir örümcek ağı

Avlanma & BeslenmeDüzenle

Aynı akreplerde olduğu gibi zehir özelliğine sahiptirler, aktif avlanarak rakiplerini yenerler. Ayrıca bazı tembel türleri Bulunmaz Hint Kumaşı'nın hammaddesi olan ipekleriyle ördükleri ağları kullanarak daha sakin bir av hayatı yaşamayı tercih etmiştir. Hem zehir hem de ağ örme kabiliyenin olduğu Über modelleri ise neden var? yani cidden... Pisikopat mısınız lan?

Birde hem zehirsiz hem de ağ öremeyen gariban türleri mevcut... Tarantula gibi.

Etcil bir beslenme türüne sahip olan bu hayvanların şakaları yoktur. Küçük boylu türevleri sinek, karınca gibi kolay avları seçerken büyükleri yetişkin bir insanı rahatlıkla öldürebilir. Boss seviyesindeki türleri Scorpion Bow gibi eşyalar droplamaktadır.


Yaşam ve İnsanlarla EtkileşimDüzenle

Buzulkuşu diyarı haricinde dünya üzerindeki her noktada yaşamaya adapte olmuş bu canlı, insanlara yardım etmeyi sevdiklerinden ötürü insan evlerinin bir bölgelerinde yaşamayı tercih ederler. Geceleri vızır vızır uçup sizi uyutmayan o sineği yakalamaya yeminlidirler. Ayrıca tenha ve ıssız bölgelere ağ örerek insanları bu bölgelerin uzun süredir kullanımdışı kaldığı mesajını verdiklerini düşünüyoruz. Zamanında Mekkeli müşrikleri de bu yöntemle def ettikleri kesin kaynaklarla müjdelenmiştir.

Hayatta her şeyin toz pembe olmaması gibi örümceklerin de insanları sevmeyen türleri mevcut olup buna karşılık olarak insanlar da örümcekleri sevmeyelenleri türemiştir. Böylece karşılıklı bir nefret zinciri doğmuştur. Tehlikeli bir örümcek ile karşılaşıldığında uzmanlar sırasıyla aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ediyor:

  • Çığlığı basın, bazı durumlarda örümcekleri korkutabilir veya kafasını karıştırabilir.
  • Çığlık atmak işe yaramadıysa tabanları yağlayarak var gücünüzle örümcek görüş alanınızdan çıkıncaya dek topuklayın.
  • Eğer bu da işe yaramaz ve örümcek tarafından saldırıya uğrarsanız paniklemekte serbestsiniz. Bağırın, olduğunuz yerde koşuşturun, fanta ve yedigün'ü karıştırın, hesap makinesinde sayıları sıfıra bölün (bunu yapmayın tehlikeli olabilir) kısaca bir kaos ortamı oluşturun.
  • Kaos ortamı da işinizi görmediyse en yakın masa, koltuk veya sandalyenin üzerine çıkıp Kadir İnanır bakışı yapın.
  • Sorununuz hala çözülmediyse artık ciddi silahları sahaya sürmenin vakti gelmiş demektir. Çakmak ve yanıcı bir sprey ile acil durum alev silahınızı örümcek üzerinde kullanın.
  • Tüm çabalarınız hala bir sonuç vermediyse sinir krizine girip bayılmak alternatif bir çözüm olabilir. Kendinize geldiğinizde örümcek belki gitmiş olabilir.
  • Tehlike hala daha devam etmekteyse son çare olarak örümceğin üzerinde Hiroşima atmak zorundasınız. Sadece yüksek bir yerden attığınıza emin olun. Çözüm garantidir. (Elinizde Hiroşima yoksa Nagasaki de atabilirsiniz, olmadı elektrikli süpürge ile çekmek de bir çözüm olabilir)
 
Hiroşima atılmış bir örümcek

Örücek AdamDüzenle

Örümcekler ve insanlar arasında barış elçisi olmak için Marvel tarafından seçilen Peter Parker, iki tür arasında hibrid bir yaşam formu olarak sergilediği başarılarla gönüllerde sağlam bir bağ kurmuştur. Diğer kahramanlar gibi metal kostüm değil kumaş giyer, Halkın çocuğudur. Üstelik Trabzon Spor'ludur.


ArachneDüzenle

Örümcek Adam'ın ilk prototipidir. Roma İmparatorluğu'na bağlı bilimadamları tarafından çeşitli tanrılara şirk koşmak sureti ile insan ve örümcek ırkının yasak aşk meyveleri olarak üretilmiştir. Ekseriyetiyle dişi olan bu tür yarı insan yarı örümcek haliyle Örümcek Adam gibi şirin ve sevimli olmamakla birlikte mentalite olarak da örümcek tarafında olduğundan başarısızlıkla sonuçlanan bir deney olarak kayıtlara geçmiştir. Bu yüzden Örümcek ADAM vardır fakat Örümcek KADIN yoktur.