İnternet Mahir

İnternet Mahir
İnternet Mahir
Gerçek İsmi Mahir Karabıyık
Lakabı Bıyık
Doğum Tarihi 31.02.1969
Doğum Yeri İnternet Cafe
Mesleği İnternet Kafe İşletmeci
Hobileri Facede takılmak, Oyun oynamak
Tuttuğu Takım Şalvarspor
Burcu Öküz
En Zayıf Yönü Oyun Bağımlılığı
Olumsuz Özellikleri 5 Dkda bir osurması
En Büyük Korkusu Bilgisayarının çökmesi
Vazgeçilmezi 31
Favori Sözü Antivirüs yükleyin!
Favori Kahramanı Ajdar
'


Kimdir? Nerden çıkmıştır?Düzenle

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde... daha INTERNET denen nane Türkiye'de yeni yeni popüler olurken (M.Ö. 1997 falan mıydı neydi?) tipsiz ve hafif moron görüntüsüne sahip bir adamın "Türkiye'nin INTERNET'te tanınan en meşhur kişisi" olduğuna dair bir rivayet ortalıkta dolanmaya başladı.

Neydi bunun olayı?Düzenle

Pinpon oynayıp akordeon çalan -ve bundan başka bir numarası da olmayan- muhtemelen abaza bir kardeşimiz "Internetten bana manita çıkar mı?" diye giriştiği macerada "I kiss you all" sloganıyla meşhur olmuş meğerse.. (It's a crazy world outside... yerseniz yani)

O kadar oldu ki bu, o yıl Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi tanıtma skecinde bu adamdan bahsettiler. (Internet Mahir'in memleketi: Türkiye. Hala "Hangi memleket la bu?" diyenler için özel not.. mahiyetinde Avrupalılara not hesabı.. Anladın sen onu)

Sonra bunu Amerika'ya davet bile ettiler. Los Angeles'larda pinpon oynayıp dandik İngilizcesiyle "voruld piıs" (dünya barışı) için nutuklar attı. Millet buna gülmekten yarıldı.

Olay nerede koptu?Düzenle

"Bu adam kötü bir şaka.. Bunu kendisi anlamıyor mu? Birisi ona söylesin yoksa adam kendini ciddiye alacak valla" gibi laflar da dolanmaya başladı bu illerde. Gelgelelim bizim medya, şaklaban tipli birini bulup dalga geçmek ve bir yandan da buldukları şebek maymununa "Sen aslansın.. kaplansın" diyerek rating alma hastalığına bir yakalandı ki.. sonradan bunun sonu şarkıcı Ajdar'ın TV programlarına çıkmasına kadar varacaktı...

Sonra ne oldu?Düzenle

Mahir'den daha maymun birini buldular:

Borat Sagdiyev adında Kazakistanlı hayali bir karakter... Mahir'den daha mahir.. Hatta Internet Mahir "Bu karakteri benden esinlenip yarattılar. Dava açıcam, süründürücem bu adamları.." diye şarladı durdu. Ama artık onu kimse hatırlamıyordu bile. Kimse ciddiye almadı.

Levent Kırca gibi oldu bizim Mahir. Meğer kötü bir espri ve yalan bir figürmüş. Bunu öğrenince bir daha toparlayamadı. En son görüldüğü yer Eyüp ile Kasımpaşa civarında bir sabahçı kahvesiymiş. Onu görürseniz lütfen kabuklu yemiş atmayın. Teşekkürler.