Beşiktaş Özel Amerikan Robert Koleji

Beşiktaş Özel Amerikan Robert Koleji
Logo
(Beşiktaş Özel Amerikan Robert Koleji Logosu)
Sloganı: önce sen,sonra hepimiz
Hizmet Dili Arapça
Sektör Grubu Yatırım Sektörü
Uluslararası Standartı Yıldız.gifYıldız.gifYıldız.gif
Kurucusu Christopher Robert
Kuruluş Tarihi MÖ 1863
Yönetim Alanı turizm
Yönetim Merkezi Çarşı
Başlıca Şubeler Çemişkezek,Çüngüş,Pötürge.
Sayısı
Aktif Öğrenci Sayısı
Büyüme Oranı (%)

Okul Politikası
Okul Konsepti
Sahibi
Müdür
Müdür Yardımcısı
Rakip Kuruluşlar
Adresi


Beşiktaş Özel Amerikan Robert Koleji, Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışında kurulan ilk Amerikan mistik sanatlar ve cinsel bilgiler akademisidir. Okul, Christopher Robert tarafından MÖ 1863'te kurulmuştur. Okul Sulukule kampüsünde eğitim vermeye devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Milli Çocukluğu Yoketme Bakanlığı'na ve Amerika Birleşik Devletleri New York eyaletine bağlı bir okuldur.

TarihiDüzenle

Robert Koleji MÖ 1863'te Sulukule'de kurulmuştur. Chris Robert adlı başarılı bir beygir mühendisi ve Hitit İmparatoru Cyrus Hamlin tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan ancak 3726 yıl sonra Osmanlı İmparatorluğu tarfından verilen bir izinle Rumeli Hisarı civarında bir yere yerleşebilmişlerdir. 3726 yıl boyunca ise Chris Robert ve Hamlin Karbon Dondurucuda kalmışlardır, ancak küresel ısınma yüzünden ısı azıcık düşünce molekülleri değişip zombileşmişlerdir. Robert ve Hamlin okulun ilk ve tek zombi müdürleridir. Hamlin, Zombi Avcısı Sema tarafından öldürülünce anısına Hamlin Binası dikilmiştir, ancak izinsiz kat çıkıldığı için belediye tarafından yıkılmıştır. Hamlin'den sonra Koleji'yi Corç Smokyburn ve Caleb Geyts yünetmiştir.

Osmanlı Döneminde mormon ve zerdüşt azınlığa hizmet eden bir okul olmuştur. Yirmi beş sene boyunca ise Yehova Şahitleri çıkarmayı denemiştir ancak başarılı olamamıştır. Robert Koleji aynı zamanda Kutsal Kasenin en son görüldüğü yerdir.