Birleşik Krallık

England
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Su kaynatıcıya su koy!
Konumu
Resmi Dili Englishçe
Dini Football
Hükümet Şekli Monarşi
Kraliçe Liz nine II
Başbakan Theresa May
Başkent Londonora
Başlıca Şehirler Birmingham, Edinburgh, Manchester
Yüzölçümü 32 kare çörek
Nüfus (2022 itibariyle) Total: 60,000,000
Ulusal Marşı O sen olsan bari
Ulusal Kahramanı Mr. Bean
Uluslararası Kahramanı Jack the Ripper
Tarihsel Gelişimi
Para Birimi Crumpet
Demografik Yapı%60Yerli, %40Yabancı
İthal Ürünleri Gary Glitter
İhraç Ürünleri Uygarlık modelleri.


Birleşik Krallık, Küçük Britanya, Dingiltere, Kahpe Lovrns'in ülkesi, Dingilleri, Beyninin Yerinde Su Olanları, İğrenç Kadınları ve Zikim Gibi Dingilizce Konuşanları Yetiştirme Yurdu(yerine göre Fetiştirme Yurdu da deniyor) veya Kapitalizmin Yuvası, Avrupa kıtasının kuzeybatısında yer alan, uçağın bulunmadığı zamanlarda gitmek yada terketmek isteyenin s.ke s.ke gemiye binmek zorunda kaldığı 4 tarafı denizlerle çevrili ada ülkesi. Her tarafı okyanuslarla çevrili olmasına rağmen insanlarının yüzmeyi havuzda oğrendiği bir ülkedir. Her ne kadar Marmaray'dan önce yapılmış olsa da, aslında Türkler'in fikri çalınarak yapılmış olan Kanal Tüneli'yle Fransa'ya bağlanır. Bu bağlantının yapımı, özellikle insan kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı, beyaz kadın ticaretini kolaylaştırması bakımından Türk iş çevrelerince büyük sevinçle karşılanmıştır.

Bir İngiliz vatandaşı, elinde İngiliz bayrağı ile.

Bu çok uluslu devlet, aslında 4 farklı devletten oluşur. Bunlar: İskoçya, Galler, İrlanda ve İngiltere'dir. Birleşik Krallık, anayasal monarşi olup her önüne gelen topluluğun parlementosu olduğu bir yerdir. İrili ufaklı 2,000,000 parlamentoya ev sahipliği yaptığı tahmin edilir. anayasal monarşinin başı Queen olup, en sevilen şarkısı Bohemian Rapsodi'dir. Krallığın özel günlerinde halkına hitaben zaman zaman şarkı söylediği halen görülmektedir. Bir İngiliz, iki Fransız'dan beterdir.

Bizler, bizimkini çok büyük sansak da tarihteki en büyük imparatorluk, resmi olarak Birleşik Krallık'tır. Bunun neticesi olarak hala anasının gözüne kadar bir çok yerde Birleşik Krallık'a ait topraklar ve adalar bulunur.

TarihçeDüzenle

Uzun bir süre mağaralarda yaşayan ve Stonehenge'den başka bir bok eser ortaya çıkaramayan yeteneksiz celtlerden sonra adada bir hareketlenme başlar. Aslında celtlerin adaya bir başka katkısı sikindrik İskoçya Ligi'nde 3600 kez şampiyon kokoreç olmuş Celtic futbol klübünü kurmalarıdır. Neyse celtler ennihayet defolup gider.

Savaşlar mavaşlar olur. Gelen giden çok olur. Ama kimse bu sikindirik adada kalmak istemez.

Gel zaman git zaman, Türk sinemasinin en sevilen kahramanı Malkoçoğlu'nun baba tarafından kuzeni, onun kadar delikanlı olamasa da, Vilyam Vollaşoğlu Britanya adasının kuzeyindeki götü buz kestiren İskoç dağlarında bir mağarada doğar. Bu bakımdan İbo ile benzerlik gösterse de İngiltere'de Oxford olduğundan dolayı onun gibi saçmasapan yorumlar yapamamıştır. Ayrıca yeterince çiğ köfte ve güneş ışığı almadığından sesi de güzel değildir (sorunuz ilber Ortaylı).

Delikanli Vilyam Vollaşoğlunun( Bkz.Malkoçoğlunun az biraz daha az delikanli Kuzeni) karşısında yıllarca ezilen İngilizler, yine en sonunda bir katakulliye getirip Vollaşoğlunu yenerler . Kolasına ilaç atıp atmadıkları bugün halen tarihçiler tarafından tartışılan bir konudur.

Bundan az sonra da olabilir, çok sonra da olabilir (sorunuz Ilber Ortaylı), HiSkochya, bizim Galler sandığımız Wales ve İngiliz krallığı (Incelaz diye de bilinir) birlik antlaşmasını imzalarlar. Böylece bu yazının nedeni olan Birleşik Krallık husule gelmiş bulunur. Sonra bunlar dünyanın her bir yerini sömürge haline getirmişlerdir. Kahrolsun Emperyalizm sloganı burdan gelir.

Siyuları, Mohikanları (mohikan kelimesi mahmutcandan gelir ve bunlar Türk asıllıdır), Avustralya'nın Aborjinleri'ni, İndular'ı, Afrikalı yamyamları zıbarttıran (yani medenileştiren) Boyyuk Britanya olmuştur.


YönetimDüzenle

 

OrduDüzenle

Ordusu, Sakarya'da fabrikası bulunan Nato Mermer'in kurucularındandır. Bu fabrikada imal ettikleri Atom bombalarına sahip oldukları için zaman zaman artizlik yaparlar.Bu aralar sık sık Amerika'nın arkasına sığınıp, Amerika abisinin asker gönderdiği yerlerde sanki gerçekten destek gönderiyormuş gibi yalaka yalaka hareketler yapmaktadırlar.Zamanında az daha boğazları almıştır ama en sonunda NAAAH!! almıştır.

DinDüzenle

Ulan burda din iman filan yok. Her şey serbest.

Mute-fuckDüzenle

Geleneksel yemeği fish and chipstir. Buna rağmen İngilizler geleneksel bir mutfakları olduğunu sanarlar. Diğer yemekleri arasında, ithal muz, ithal meyve, ithal edilebilecek bütün yemekler bulunur.

GünümüzDüzenle

Dünyaya birçok konuda hatta saçmasapan konularda bile kendini kabul ettirebilmiş bir ülkedir. Messela, sırf dünyanın ülkelerini kendine göre saat ayarlatmak için Meridyen denen çizginin Londra'nın kuzeyindeki krinhic kasabasından geçtiğini dünyaya yutturmuştur.(yaw ne çizgisi bırak yaww! ben baktım yok öle çizgi mizgi). Dünya finansının merkezide Londra'ya kurulmuştur.(kriz kapak oldu ama :))) Dünya'daki insanlarin yüzde 49%'u bu ülkenin dilini konuşur, geri kalan da Türkçe'den türemiş zamanla öz benliğini kaybetmiş dilleri. (bkz. güneş dil teorisi). Ama bu teoriyi palavracı İngilizler kabul etmediği için kendi dillerini en çok konusulan dil sanırlar. (biz iyi sikamiyoruz demek ki) (Çince sessizce uzaklaşır...)

Türk takımlarını champiyonlar liginde genellikle hüsrana uğratan paçalarından para akan futbol takımları, kaşar british Turkish Cypriot (Kıbrıslı) kızları, yılda 2 gün güneşli olan havası (parçalı bulutlu), dil öğrenmeye giden Türk öğrencilerini yolup soğana çeviren sistemiyle de çok ünlüdür. Her Türk kebapçısının gerektiğinde mansh denizini yüzerek olsa göç edip bir kebapçı ya da fish end chipisçi açmak istediği bir ülkedir.

 
2050 yılında Avrupa'da dönerciden başka restoran kalmayacak.


İngiltere'de insanlar, bir takım elbise ve kravat , bir üst şapka ve bir tek gözlük takar, bir komik kıvırcık bıyık ve kötü takma dişleri ile meşhurdur . Bu, olaydan tamamen bağımsız olarak izlenen bir kıyafettir. Bu moda 1880'lerin sonlarından beri popüler olmuştur, bu Ripper'ın Jack'inin yakalanması kadar zor olmasının nedenlerinden biridir.

Kebapçılar kebap satma hayali içindeyken Türkiye'den gelmiş abaza Türk gencinin neden her nayt klup çıkışında sarışın İngilizler'in pesinde oldugunu keşfetmek uluslararası araştırmaların konusu olmustur. (for more information: see Birmingham University, Mphil Thesis of Haidi Werbana, Why are the Turks çok abaza?). Ama bu araştırmalar tek taraflı olabilmiş ve neden Bodrum'a ve Marmaris'e her yıl binlerce İngiliz hatununun aktığı Türk üniversitelerinde doktora tezi konusu olmuştur. (bkz. Başşehirkenttepe Üniversitesi Doktora tezi Prof. Acuyyip Fenasi Kerim, Gelecekleri varsa görecekleri de var!)

Vilyam VollasoğluDüzenle

Türk sinemasının en sevilen kahramanı Malkoçoğlunun kuzeni, onun kadar delikanli olamasa da, Vilham Vollacoğlu da Britanya adasının kuzeyindeki dotu buz kestiren İskoç dağlarında bir mağarada doğduğu bilinir. Bu bakımdan İbo ile benzerlik gösterse de İngiltere'de Oxford olduğundan dolayı onun gibi saçmasapan yorumlar yapmamıştır. Ayrıca yeterince çiğ köfte ve güneş ışığı almadığından sesi de güzel değildir zaten.


FitbolDüzenle

İngilizce futbolu bulmuştur. Yamyamlara bile futbol öğretmişlerdir. (Hatırlayınız Robinson ve Cuma from Leman Dergisi). Futbolu Türkiye'ye ilk getirenler de bunlardır. Hatta Ali Sami Yen'in Galasaray-i Mekteb-i Sultaniye'yi kurduğunda "Ulan amacımız şu cunuplerinin anasını bacısını, tövbe estağfurullah" dediği not edilmiş ama bu lafın günümüze farklı şekilde yansıdığı ortaya çıkmıştır.


İngiliz takımları her ne kadar Türk futbol takımlarına karşı 99% gibi üstünlük sağlamış olsalar da fitarihte Türk takımlarının da kazandığı olmuştur. Elver Bolhic bir röportajında Manchester ovasındaki bir zafer için "Allah ne verdiyse vurdum, defansa çarptı gol oldu abi, cok mutluyum" demiştir. Bıyıklı Deywith Siman da 2000 yılındaki tarihi günü söyle açıklamıştır "POpesku penaltı atmaya gelirken biri arkadan sopayla durtturdu, arkamı dönüp baktığımda Türk trübünü olduğunu gördüm, o arada gol olmuş" demiştir.

HoliganlarDüzenle

Bu ulkenin holiganlarida her gittikleri ulkede icip icip micmalari ve olay cikarmalariyla unludur. The SUN isimli entelektuel gazetesi de butun bku yabanci ulke vatandaslarina atar.(misal;Taksim Meydan Savaslari, Vakkay-i Leeds olarak da bilinir, Mekteb-i Sarayyi Galata, Duke of Leeds Askerleri arasinda milad civarlarinda oldugu Heredotus tarafindan rivayet edilir).

Heryil Turk takimlariyla eslestiklerinde bazi Turk taraflarlarinin "abi gine ..ot gorucez, bu mac kacmaz" dedigi bilinir. Hatta "acilan ..ot ... olmaz" diyenler bile vardir. (1000 kere uyardim ingilizleri bizim kulture ters diye ama..)

Ayrica Ingiliz taraflarlari bu ulkede top oynayan Tuncay isimli futbolcumuzu Tunkay sanmarilari onlarin ayri bir hoduklugudur. Bu hodukluk onlari Tunkay i yillardir bu ulkede top kosturan Tugay la (2guy) karistirmalarina yol acmaktadir. Ingilterede en cok konusulan yabanci dilin 0,009% la Fransizca oldugu dusunuldugunde bu tur hodukluklere sasirmamak gerekir.

The Sun gazetesinin baska bir yamuguda Sara ile Musa davasinda gorulmustur. (alan memnun satan memnun sizene). Ingiliz basini Turk erkelerinin inanilmaz cazibesini bir turlu hazmedemeyip surekli Bodrum ve Marmarise giden 40 yas uzeri hatunlara uyari niteliginde yayinlar yapmaktadir. Hatta bazi magazinlerin Turkish Love Rat isimli koseleri oldugu bile bilinir.

Vakka-i FergusoniyeDüzenle

Turkiyede basortusuylen universitelere girilmezken basortusuyle yetimhaneye girmeyi basaran 88. Victorianin 8. kusasktan torunu ve Sir Alex Fergusonun kayincosunun dunurunun kayinvalidesi olan Sarah Ferguson da bu ulkedendir. Yetimhane nezlinde yaptigi muthis propagandalar sonucunda 80 milyon Turk halkinin (allah seyini vermesin, azizenin cocugu, abla gozune big ban girmesin) gibi hayir duasinin esirgemedigi bir insan olarak da bilinir Sarah Ferguson. Kendisi ben bunu politik amacla yapmadim ama Ingiliz politikacilarin Turkiyenin avrupa birligine destegini gozden gecirmesini dilerim demesi, en az Ali Eren'in 2000 li yillarda " Ben Besiktastan gitmek istiyorum demedim ki, problemlerim var ayrilmak istiyorum dedim!!" demesi kadar sacma ve aptalcadir.