Bukalemun


Bukalemun
Akşamdan kalma bir bukalemun.

Bayağı Boynuzlu Bukalemun

Korunma Durumu

Bu mahlukatları görmek zor olduğundan kaç tane kaldıkları bilinmiyor.
Yine de koruma altında değildirler.

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Sürüngen
Beslenme: Böcek
Ömür: 5-10 Yıl
Keşfeden: National Geographic


Bukalemun, dinozor türlerinden biri olan triceratops soyundan gelen görünmez canlılardır. 1453 yılında İstanbul'un fethinin tetiklediği zincirleme faaliyetler sonucu matrix'de oluşan bir hata sonucu görünmezlik yetenekleri ciddi şekilde zarar görmüştür. Bu canlıların gerçetekten var olup olmadıkları günümüz biyoloji dünyası için ciddi bir tartışma konusu olup Koca ayak ve Loch Ness canavarı Van Gölü canavarı'nın varlığına inanlarca bir şehir efsanesi olduğu ileri sürülmüştür.

National Geographic araştırmacıları bu canlının mermi gibi hızlı ve isabetli dili ile avlandığı ve gözlerini ayrı noktalara çevirebildiğini hatta ve hatta renk değiştirebildiğini iddia ettiklerinden bu canlı muhtemelen asılsızdır.

Ayrıca Adnan Oktar, Bukalemun adı verilen mahlukatın "Türk Keleri" ile aynı türde olan bir canlıdan uydurulduğunu A9 TV'nin canlı yayın programı esnasında kanıtlamış ve sözde evrim yalancılarını yerin dibine sokmuştur.

Yansiklopedi ekibi olarak yaptığımız muazzam çalışma sonucu bu mahlukatın aslında 3.nesil bir pokemon olan Treecko olduğunu tespitimiz üzerine Nintendo, National Geographic'e telif hakkı davası açmış fakat National Geographic Chewbacca Savunması yaparak davayı bertaraf etmiştir.