Bulgaristan

Bulguristan Bulgur Diyarı
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı:
Konumu
Resmi Dili Bulgarca Bulgurca
Dini Neo-Eski Yunancılık,Katolik,Ruslavlığı
Hükümet Şekli Kapitalist Komün
Cumhurbaşkanı Abdullah Kül
Başbakan Naim Süleymanoğlu
Başkent Sofya
Başlıca Şehirler Hepsi düşmanlara kaptırıldı
Yüzölçümü Bilinmiyor
Nüfus (2021 itibariyle) 10.000.000
Ulusal Marşı Kene Bestesi
Ulusal Kahramanı Halil Mutlu
Uluslararası Kahramanı Vlademir İlyiç Lenin
Tarihsel Gelişimi 1299: Osmanlı
1945: Sovyet Bulgaristanı
1990: Bulgaristan
Para Birimi 1 kilo bulgur = 1 Yetale
Demografik Yapı%100 Bulgur
İthal Ürünleri Bulgur, Gerçeklik, Otoyol mafyalarına yakalanan Türkler
İhraç Ürünleri Otoyol Mafyası


Bulguristan , içinde her türden ve her cinsten adamı barındıran bir muz cumhuriyetidir. Bulguristan'ın bulunduğu yer, tarih boyunca ya Slavlar'ın ya da Türkler'in hakimiyetinde kalmıştır. Güneyinde ve doğusunda Türkiye, batısında Makedonya Cumhuriyeti ve Eski Yunanya, kuzeyinde Romanya ile komşudur.

Bulguristan, tarih boyunca çok ballı bir ülke olmuştur ve halen bu ballığı devam etmektedir. İçinde bulunduğu otoyol mafyası sorununu bir türlü çözemeyen Bulguristan, tüm dünyaya çaktırmadan Avrupa Birliği'ne girmiştir. Bulgurlar, bu ballılığı yüzünden her yıl belli aralıklarla Müslüman Uzaylılar Derneği ve Ali Kırca'nın saldırısına uğramaktadır. Bu zaman dilimlerinde çaresiz kalan Bulguristan'a yine beklenen isim, Kamer Genç yardıma koşmaktadır ve verdiği seromonilerle Bulgar halkının moralini bir nebze yükseltmektedir. Ayrıca Bulgurlar, her yıl Kırklareli, Edirne, Tekirdağ gibi illerimize turistik seyahatlerde bulunmaktadırlar.

Bulgaristan çoğunlukla kalçadan oluşan dağlık bir bölge, Kuzey-Güney Avrupa'da küçük bir serseridir. Dinazor kökenli olup büyük bir olasılıkla, Bulgaristan'ın en iyi bilinen ülkesi olan Antartica'nın Vampir halkı tarafından tecavüze uğradı. Bulgaristan, Amerika ve Wisconsin'den sonra dünyanın beşinci büyük fabrikasıdır. Modern Bulgarlar, yerel içecekleri "rakia", "Boza" ve votka (Bulgaristan'da "Voda" olarak bilinir) ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın icat ettiği çingene halkı olarak adlandırılan chalga müziğini dinlemekten hoşlanır. Doğu kısmı bir kokmuş çöp olarak bilinirken, Bulgaristan'ın batı kısmı bir çöplük olarak bilinir. Bulgaristan, dünyanın geri kalanıyla bir araya getirilen nükleer aygıtlardan en fazla radyasyona sahiptir!

TarihçeDüzenle

Bulgurlar'ın kökeninin M.S. 250'li yıllara kadar uzandığı ve ilk Bulgur'un Alexander Rybak olduğu kesin olarak kanıtlanmıştır. Alexander Rybak, mucizelere inanan ballı bir kişiydi ve o sesine rağmen küçücük yaşlarda kendi yaptığı oyuncaklar eşliğinde şarkı-türkü yarışmaları yapıp, bu yarışmaların hepsinde birincilikle bitirirdi. Bir yarışmadan sonra bir hayat kadınıyla sevişmiş, bu da ilk Bulgur kabilesinin kurulmasını sağlamıştır. Bu kabilenin adı, време (Vakit) Kabilesi'dir.

Burgas ve çevresinde kurulan bu kabile kısa süre içinde büyümüştür ve Mazhar Alanson'un kurduğu Bulguristan'ı oluşturmuştur. Bulguristan, dönemin Osmanlı imparatoru Aydın Doğan tarafından yıkılmıştır ve 1923'e kadar Osmanlı egemenliğinde kalmıştır.

Osmanlı yıkıldıktan sonra bağımsızlığını ilan eder etmez Rusya kontrolüne giren Bulgur halkı, bu dönemde ünlü Rus çarı (ki bu Çar anasından daha sonraki bir yılda gazeteci olarak fırlamıştır!) Hasan Sami Bolak'ın gazabına uğramıştır.

Peki ama bu gazap nedir? Bu gazap... neyse anlatmayayım. Şimdi beni de gazabına uğratır neme lâzım!

Ehem... Neyse. 1990 yılında ilk defa kendi ülkesini kuran Bulgarlar, ömür boyu ballı ve mutlu bir şekilde yaşamışlardır.

DilDüzenle

Bulgur Dili ya da Bulgurca, Türkçe, Rusça, Sırpça, Yunanca gibi dillerin karıştırılmasıyla oluşturulmuş melez bir dildir ve Bulguristan'da resmî dil olarak kullanılmaktadır. Dil, Arap alfabesiyle yazılsa da, dönemin Osmanlı padişahı Turist Ömer, Bulgaristan'ı işgal ettikten sonra zorla Kiril alfabesiyle yazdırmaya başlamıştır ve o dönemden beri Kiril alfabesiyle yazılmaktadır.