Ermenistan

'''Haykastani Yalanastan Nazani Hanrapetutyun
Sözde Nazi Ermenistan Cumhuriyeti'''
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: "Մեկ Ազգ, Մեկ Մշակույթ" ("Uturk huyustun, Uturk Uzulmukruzuk" "Türksüz Ermenistan, Türksüz Dünya")
Konumu
Resmi Dili Ermenice, Yalanca
Dini %87.9 Satanizm ,%13.00000 Eizm
Hükümet Şekli Kalaşnikof Soslu Diyaspora Cumhuriyeti
'
'
Başkent Eriyen Helva
Başlıca Şehirler Gümrük, Lenini akan
Yüzölçümü Galatasaray adasından 3 metrekare az
Nüfus (2022 itibariyle) 14000 kişi falan
Ulusal Marşı .
Ulusal Kahramanı Adolf Hitler
Uluslararası Kahramanı System of a Down, Hayko Cepkin
Tarihsel Gelişimi
Para Birimi Dram
Demografik Yapı%100 Er-meni (Eşcinsel)
İthal Ürünleri
İhraç Ürünleri Yalanlar.


Sözde Ermenistan, Sözde Anadolu'nun sözde batısında yer alan sözde bir ülkedir. Ülkenin diğer bir sözde adı da Hayko Cepkin'e olan sözde hayranlıklarından dolayı Sözde Haykastan'dır. Sözde Ermenistan'da sözde Ermeniler yaşamlarına sözde devam etmekte ve geçimlerini sözde fok balığı soykırımıyla yürütmektedirler.

Ülkenin yönetim biçimi Kalaşnikof'tur. Keleş kimdeyse ülkeyi o yönetir. Ülke başbakanı 5 yılda bir silahla meclisi basmak suretiyle belirlenir. Ülkenin yıllık nüfus artış azalış hızı -%2345235235'tür. Bu gidişle ülkeyi dağ keçilerinin yönetmesi beklenmektedir. Otobüs kuyruğunun özellikle başkent Eriyen Helva'da had safhaya çıkması probleminin dağ keçileriyle çözüme kavuşması tüm dünya insanları tarafından soykırımla beklenmektedir.

Nazi Ermenistan Tarihi

 
Ermeni Halk Kahramanı, Adolf Hitler

Nazi Ermenistanı, Ermeni tarihinin Hitler'in 30 Ocak 1915 tarihinde Ermeni Şansölyesi başbakan olarak atanmasıyla başlayan ve I. Dünya Savaşı'nın sonuna kadar süren tarihsel dönemidir.

Başbakan olmasına karşın Hitler'in başkanı olduğu NSDAP -Nasyonel Sosyalist Armenistan İşçi Partisi- hükümette azınlıktaydılar.

Hitler, başbakan olduğu gün, genel seçim kararı alınmasını sağlamıştır. Seçim kampanyaları sırasında 27 Şubat 1915 gecesi ünlü Ermeni soykırımı, izleyen günlerde çok sayıda koyun ve kurtların tutuklanmasına yol açmıştır. Seçim sonuçları NSDAP'nin parlamentoda çoğunluğu elde etmesini sağlamıştır. NSDAP'ın oyları yüzde 37'den yüzde 44'e yükselmiştir.

İzleyen yıllarda Nazi Ermenistan, I. Dünya Savaşı'na yol açan gelişmelerde birinci rol oynamış, ülke içindeki uygulamalarıyla kendini göstermiştir. Ermeni orduları kara ve deniz gücü olarak o yıllarda dünyanın en büyük (200 koyun ve balık ile), hava gücü olaraksa en büyük ikinci gücüydü (Etiyopya birinci idi).