Fatih Terim

Gazetecilerle laf yarışı esnasında üstünlük Terim'e geçince yaşanan sevinç...

Fatih Terim
Fatih Terim
Gerçek İsmi Fatih Terim Başka Şey Temem
Lakabı Sinyorita Fatosh, İmparatoriçe Fatoş
Doğum Tarihi 4 Eylül 1563
Doğum Yeri Adanalı
Mesleği Top model
Hobileri Milli takımdan istifa etmek, dudağını kemirmek, gazetecilerle laf yarışına girmek, önündeki maçlara bakmak
Tuttuğu Takım rivayete göre 641474s4r4y
Burcu Vücutta bir organ
En Zayıf Yönü Orhan Pamuk, karısına 30 kişiden sonra 50 kişilik davet yemeği hazırlatmak
Olumsuz Özellikleri Bağırırken şekil bozukluğu yaşamak
En Büyük Korkusu Dudaklarının çatlaması
Vazgeçilmezi Dudak
Favori Sözü 8 de kapanır 18 de
Favori Kahramanı Angelina Jolie
'


Yes...Dı sıkorbord....çeyng...and yes.

~ Fatih Terim

Ben maçı bıraktım, takımı değil.

~ Fatih Terim, GS-Kasımpaşa maçında 1-0'lık mağlubiyet aldıktan sonra

Satmakta iyi değiliz.

~ Fatih Terim

Eğer Fatih Terim varsa, adaletin olduğu yerde vardır.

~ Fatih Terim

Finito çokare, rasultante importante

~ Fatih Terim italyanca konuşurken

Çocukluğu ve Adana YıllarıDüzenle

1563 yılında Adana'da doğan Sinyorita Terim, 6 yaşındayken gözünün önünde büyük bir laf kavgası sırasında babasının karşı komşuları olan Adana Yerel gazete basın müdürü tarafından "Ben veterinerim bir yerin mi ağrıyor." vuruşuyla öldürüldüğüne şahit oldu. 8 yşındayken de bisiklet süren Annesine "Abla teker dönüyo ablaa heh he" diyen komşu basın müdürü bu vuruşla annesinide öldürünce Fatoş "O kadar şey sana girse sende dönersin." diyerek komşusunu öldürmüş ve anne babasının intikamını almıştır. Fakat herkes bunun bir tesadüf olduğuna inanmıştır ve o sırada salgılanan adrenalin sayesinde bunun olduğunu deüşünmüştür. Fatoş'un gazetecilere karşı olan gücü daha ortaya çıkmamıştır. Öksüz ve Yetim kalan Fatoş 11 yaşına kadar komşuların atıklarıyla beslendi fakat gıda atığı ile tıbbi atıkları karıştırdığı için ilerde yaşayacağı "Bağırırken şekil bozukluğu yaşamak" hastalığını kapmış oldu. 11 yaşında amcasının yanında kebapçılığa başladı. Kebap yemeye gelen Adana yerel gazetesinin bir muhabiri Fatoş'a "Bir urfa çek!" diye bağırınca Fatih'in gazetecilere karşı olan gücü ortaya çıkıp, "Burası Adana, Urfa yemek isteyen Urfa'ya gitsin." buyurdu. Gazeteci, "O zaman acısız Adana getir, hehh he adın ne senin?" dedi. Böylece Fatih'in bu yeteneğini keşfeden Gazeteci onu yanına alarak İstanbul'a geldi. (bide küçükken dövmüşler bunu)


Gençliği ve İstanbul YıllarıDüzenle

Gazeteci altın yumurtlayan bir tavuk bulduğunun farkındaydı. Evde sürekli laf kavgası için eğittiği Fatih'e sürekli "Çük de bakiyim amcaya!" şeklinde küfür eğitimine geçerek gücüne güç katıyordu. Onu türlü laf kavgalarında kullanarak bahis oynatan gazeteci sonunda bir laf kavgası sırasında içeri dalan hayvanseverler tarafından "Çocuklara laf kavgası yaptırmaya utanmıyor musunuz?" nidaları ve haykırışlarıyla yakalanıp dövülerek öldürüldü. Acımasız İstanbul şehrinde kalan Terim'in dudaklarını yeme alışkanlığının bu zamanlarda ortaya çıktığı söylenir. Rivayete göre, çocukluktan gelen alışkanlıkla her gece Hastanelere dalıp "Tıbbi Atık" arayışına girer ve karını doyurduğu söylenir. Sonra da sindirim yapmak için yürüyüşe çıkarmış.

Futbolla Tanışması ve KariyeriDüzenle

Bir gün sokakta yalnız yürüyen Terim Cola kutusuna tekme attı ve kutu karşıdaki otobüs durağına otobüs bekleyen amcanın panter gibi sıçrayışına rağmen doksandan girdi. Sergilediği bu oyun ile herkesin ilgisini üzerine çeken Terim önce memleketi Adanaspor'a oradan da Galatasaray'a transfer oldu. Oluş o oluş valla... 1985'te futbola veda edene kadar Galatasaray'da futbol oynayan Terim'i bu kesti mi kesmedi. Galatasaray da teknik traktörlük de yaptı. Bu süre içinde her maçtan sonra "Basın toplantısı yapıcam!" diyerek gazetecilerle laf yarışlarına girerek psikolojik rahatlama yaşayan Terim, Daha sonra da milli takımda teknik traktörlüğe başladı böylece laf yarışlarını uluslar arası hale getirdi. Gerek Yunan medyası gerek İtalyan medyası Fatoş uzun süre bunlara kök söktürdü. Günlerden bir gün, bir gazetecinin kendisine "Risk nedir?" diye sorması üzerine "Risk budur!" diye bağırarak yan masadaki Başbakan'a uçan tekme atan Fatih bir şeyleri yanlış yapmıştı, ama neyi? O günden beri gazeteciler sürekli Fatoş'u mat eder oldu. Günümüzde laf sokma yeteneğini kaybettiğini farkettiğinden 2 ayda bir istifa ettiğini açıklayarak gazetecilere bu şekilde oyun oynamaktadır.

 
Terim'un gol sevinci