Finlandiya

Benis.gif

Finlandiya Benis Cumhuriyeti
Benis del Suomi
Nation of Benis del Finland
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Fin miyim, cin miyim, acep ben neyim?
Konumu
Resmi Dili Finice
Dini Çok soğukkanlı kiliseye gidemem
Hükümet Şekli Demagoji, Sikimoji
Queen of Benis del Finland Türkiye'deki tüm Teknoloji Tasarım dersi hocaları
Miss I Nolu Ezgi
Yarış pilotu Mikko Hirvonen
Başkent Turku
Başlıca Şehirler Turku, Ylilauta, Ebin, Spürdö, Pisulahti(visulahti),Ezgigrad
Yüzölçümü 2 bilion metre kare
Nüfus (2022 itibariyle) 100000000....
Ulusal Marşı It's Not Over Yet (Middleman)
Ulusal Kahramanı Pertti "Spede" Pasanen (a.k.a. Assburger)
Uluslararası Kahramanı Hirvonen
Ondan önce Gronhölm
Nokya kanıkting piypıl
Tarihsel Gelişimi 1900: Rus Çarlığı
1940: Adol Fitler/Ezgi Kıruk İttifakı
1945: Fitler'in Aradan Çekilmesi
1990: Heil Ezgi
1991: İnovasyon
Para Birimi Fin Dinarı
Demografik Yapı%9000000000000Türk
%9 Ezgi'nin çocukları
%0.7 Alman
%0.2 Rus-Fin Kırması
%0.1 Fin
İthal Ürünleri kalifiye eleman
İhraç Ürünleri Nokia, İnsani Gelişmişlik Endeksi Raporu, İşsizlik,mr.master,yani WEe
Avrupa Birliği Dönem Başkanlığında Türkiye'ye Destek Mesajı, Sniper


Bir SoruDüzenle

TÜRK KIZLARI İÇİN CENNETİN ANLAMIDIR.AMA BİR İSVEÇ ERKEĞİ DEĞİLLERDİR. BU AYRICA BİR TEZ KONUSUDUR VE ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİR. TÜRKİYE'DE YAŞAYANLAR ERKEK İSE İSKANDİNAVYA'DA YAŞAYANLAR NEDİR?


SON YILLARDA YAŞANAN FİN ERKEĞİ GETİRTME KAMPANYASI TÜRK-FİN KARIŞIMINA ORTAM HAZIRLIYOR MU? SARI SAÇLI MAVİ GÖZLÜ FİN BEBELERİ TÜRK KIZLARINI TÜRK ERKEKLERİNDEN SOĞUTUYOR MU?


(bkz:EVET)Bu ülke 1899'da Gronhölm ve onun yardakçısı Hirvonen'in yazdığı İnovasyon destanı ile kurulmuştur. İnovasyon destanı bugünlerde ortaokul çocuklarına çok yararlı bir dersimiz olan Teknoloji tasarım dersinde okutulmaktadır. ülkede basketbol oynanmadığı için en çok ünlü olan oyun NBA LIVE 06'dır. Ondan sonra NBA 2K11 gelir ama halk NBA LIVE 06'yı daha çok sevmektedir malum Lebron James hala Cleveland'dadır. cumhurbaşkanlığının resmi sitesi için tıklayın

II.Dünya Savaşı ve Taşaklı KahramanlarıDüzenle

Sovyet'lerin milyonlarca kişilik bir orduyla gelmesine karşı bu daha yeni-iç-savaştan-çıkmış-silahsız-partizan-Finler boylarının çok üstünde bir başarı sergilemişlerdir. Carl Gustav Emil Mannerheim (bkz:Yalakapedia) adlı bir yaşlı rambo da kendi yaptığı bir hat ile bütün rusları geri püskürtmek ile kalmamış, onları bir de güzel korkutmuştur. Küçücük ülke, koca Rusya'ya meydan okumasına rağmen, ilginç bir şekilde Ruslar kat ve kat daha fazla adam kaybetmişlerdir. Rusların kazandığı göt kadar toprak, ancak ölülerini gömüp üstüne çiçek dikmeye yetmiştir. Tabii, bizimkiler de boş durur mu? 4 yıllık savaşın ardından yine o "korkutucu" müttefikleri Nazi Almanya'sına dalmıştır. Hitler çok kızıp, birliklerini geri çeker, ancak Finler kovalar (Hitler Almancası bu zamanlarda çıkmıştır). Saldırıları devam eder, Almanlar bolca kayıp verir, Finler Almanya'dan toprak alabilecek halde olmasına rağmen içki ile dolu bir Alman deposunu ele geçirir geçirmez saldırıyı durdururlar (bu bir gerçektir efenim). Bizim taşaklı C.G.E. Mannerheim ise savaşta kahramanlıklar gösteren askerlerine Mannerheim Haçı adını verdiği madalyalardan takar, yaklaşık 200 tane. Ve her Mannerheim haçı alan kişi de Mannerheim Şövalyesi olarak anılır. Bunların arasında bir asker, bir tepeyi Ruslara karşı savunurken komutanının geri çekilme emrini duymamış (kulak sorunları), bütün birlik geri çekilirken bu adam orada kalıp Suomi SMG'si ile akşama kadar pozisyonunu savunmuştur. Akşam birlikler tepeye tekrar geldiklerinde bizim şövalyemiz hala ve hala elinde yerden çöktüğü Mosin-Nagant'ı ile savunmaktadır ve en az 250 adam öldürmüştür. Daha sonradan Suomi SMG'sine bakıldığında adamın kabzanın üstüne tam olarak 248 çentik attığı farkedilir, sorulduğunda öldürdüğü adam olduğunu söyler.

2. Dünya Savaşı Sonrası Finlandiya: Asıl CurcunaDüzenle

Fakat sonuca bu savaşla yaklaşılamamıştır. 1966 civarı Sovyet-Ezgiist koalisyon Helsinki'yi işgal eder böylece Finlandiya ele geçirilir. 1990'da Finlandiya yönetiminden Sovyetler'in çekilmesiyle (Finlerin koalisyona karşı isyan çıkarmasından ve Sovyetlerin ağır zarar görmesinden korkulduğu için) tüm Finlandiya Ezgi'ye kalır. Bu dönem içinde Helsinki, Ezgigrad ismini almıştır. 2011'de ise Finler Arap Baharı'nın etkisinde kalıp Ezgi'ye karşı isyan çıkarmıştır. İsyan nedeni ise Finlerin milli markası Nokia olmasına rağmen Ezgi'nin Samsung (Giresung) kullanmasıdır.