Göt lalesi

Ötüpduru

~ Fesli Hodja yorumuyla Göt Lalesi
Dikkatli bakarsanız görebilirsiniz bu laleyi!

Göt lalesi, genellikle tropikal iklim özellikleri görülen götlerde yaşamını sürdüren bir çeşit bitkidir. Halk arasında mayasili olan insanlarda bölgenin nadasa bırakılması ile yetiştirlmesi çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu bitki fiziksel olarak bildiğimiz laleye benzer. Eğer kıçınız tropikal ise her an kıçınızda bir şeyler yeşillenebilir. Bu bitkinin bir diğer benzeri ise, göt sümbülü'dür. ayrıca bazı insanlarda göt lalesi nin dışında deve tabanı gibi tehlikeli bitkilerde yetişebilir. bu durumda yapılması gereken şey götü günde 3 posta siktirmektedir.

Bu tür laleler, sulandıkça büyür ve gelişir. Üremek için ise göte girerler. Nasıl olsa yakın deyip, içeri kaçıverirler. Böylece, kısa bir süre sonra kıçınız bir lale bahçesine dönüşebilir. Ve birbirinden renkli bir çok çocuğunuz olur.


Göt lalesi, kimi zaman ise insanlar için kullanılır. Bu tanım, uyuz, kendini beğenmiş, kibirli, ukala insanlar için biçilmiş kaftandır da diyebiliriz. Türünün en iyi örneklerini Pkk DTP vermektedir. Ülkenin yeryüzü pazarlarında bol bol satılmaktadır. Sıcak sıcak servis edilen göt laleleri alıcıların hem gözüne hem ruhuna hitap etmektedirler.

göt