Hayalet kasaba gibi burası.--Gonzo diye biri 19:16, 28 Temmuz 2007 (UTC)

Atatürk'ü tabu olarak mı bırakıcaz? Hassas bir konu farkındayım, ama birine saygı duymakla onu hicvetmek arasındaki farkı çizmek lazım, yoksa pek yansiklopedik olmaz kanımca.--Gonzo diye biri 06:36, 30 Temmuz 2007 (UTC)

Bu konuda polemik yaratılması doğru değil, özellikle de böyle bir zamanda. Diğer yazılanlara karşı görüşte olsam yada hoşlanmasam bile karışmıyorum ama bu gibi toplumumuzun hassas olduğu birtakım konularda dikkatli olmak lazım. Atatürk'ün rakı masasında cumhuriyeti kurduğunu yazarsan bu bir hiciv değil yasalarımıza göre suçtur, hatta şikayet halinde cezası da vardır. Bu gibi yasalar sadece Türkiye'ye özgü tabular da değildir, bütün ülkelerde benzer örenekleri vardır. Mesela Almanya'da üzerinde gamalı haç taşıyan resimleri mizahi amaçla da olsa kullanamazsın, ya da Fransa'da üniter yapıya zarar verdiği için Bask sorunu üzerine yazılar yazamazsın. Yansiklopedi'nin yabancı versiyonları içinde aynı şey geçerlidir. Yasalara uygun olduğu sürece ne yazarsanız yazın ama bu gibi konularda yazı yazarken ifadelerinizi dikkatli seçin. Aynı şekilde, dini ve milli konuları hicvederken aynı hassasiyetin gösterilmesi gerekir yoksa burası bir tartışma platformuna döner ve eğlenceli bir tarafı kalmaz. --Assyrius 08:35, 30 Temmuz 2007 (UTC)

O zaman YouTube'a ufak bi düzenleme gerek... 10ur 15:13, 30 Temmuz 2007 (UTC)
Saydığın ülkelerdeki yasakların hepsinin mantıklı bir gerekçesi var ama Türkiye'de böyle birşey söz konusu değil. Türkiye'de düşünceye kısıtlama getiren yasalar ya mantıksız, bilimsel olmayan inançsal bir temelde yada yasanın yorumunda sorun yaşanıyor. Bende aşırı serbestlikten yana değilim ve küstahlıkla mizahın birbirinden çok ince bir çizgiyle ayrıldığını düşünüyorum ancak Atatürk'ün rakı merakına gönderme yapmak yasak dersen bu sansüre girer kanımca. Kendisi sirozdan öldü yani, bu bir gerçek. Eminim herkesde Atatürk'ün Cumhuriyeti rakı sofrasında kurmadığınıda biliyordur. Aslında bunlar hep insanların aralarında yaptıkları şakalar ancak bunu bir yere yazınca ortalık karışıyor; bir ikiyüzlülük söz konusu.
Ben Atatürke saygılı bir insanım ve benim gözümde o bir deha ama burada kendimden hiç kişisel bir görüş katmamaya çalışarak sadece hicvetmeye çalışıyorum. Ve ben senin hassasiyetini de anlıyorum, ince bir buz üzerindeyiz burada farkındayım genede Türkiyede bazı çok yanlış tunç yasalar var ve bu beni rahatsız ediyor. Ama tabi bu yasalara baş kaldırmanın yeri burası mı o tartışılır. Şimdilik bunu bir kenara bırakmak ve diğer sayfalara odaklanmak daha mantıklı. Saygılar.--Gonzo diye biri 19:04, 30 Temmuz 2007 (UTC)
  • Bunu bir yasak yada sansür olarak görebilirsin, bu senin tercihin ancak her toplumun hassas olduğu konular vardır ve senin kabul etmediğin bu sadece Türkiye'ye özgü değil. Senin özgürlüklerinin sınırını diğer bireylerin özgürlüklerinin sınırı belirler ve düşünce özgürlüğü adı altında diğer bireylerin düşüncelerinin dikkate alınmaması da özgür düşüncenin tek otorite tarafından kısıtlanması kadar kötüdür. Almanya ve Fransa'daki yasakların mantıklı olduğunu düşünüyorsan Avrupa'da düşünceye getirilen kısıtlamaların boyutundan haberin yok demektir, nitekim Avrupa Birliği Avusturya'da seçimleri büyük bir çoğunlukla kazanan partiye rejim tehlikeye girer diye hükümeti kurdurmayacak kadar demokrat! Bu konuda hiç kimse eleştiri bile yapmaz nedense, varsa yoksa Türkiye'de demokrasi yok, Türkiye'de fikir özgürlüğü yok. Bunu senin için söylemiyorum ama mizahi amaçla bile olsa yazılanların toplumun hassasiyetini dikkate alınacak şekilde olması gerekir. Bu noktada dikkatli olunursa kim ne düşünürse söylemekte ve yazmakta serbesttir. --Assyrius 18:56, 1 Ağustos 2007 (UTC)
Fazla uzatmayalım; kısacası Atatürkü hicvetmenin ulusal çıkarlarımıza ters düştüğünü sanmıyorum. Dünyanın her yerinde kişilerin her manada dokunulmaz kılınması sansür olarak algılanır; İngilizler Churchill'i hicveder, Fransızlar Napolyonu, Amerikalılar George Washingtonu vs. Bence Atatürk yerine Kürdistan sayfasının varlığı daha önemli bir sorun.--Gonzo diye biri 19:48, 1 Ağustos 2007 (UTC)
  • Ben hicvedemezsin demiyorum zaten, sanırım birbirimizi çok iyi anlamış olmalıyız. Zaten senin deyiminle bu sansür'ün amacı, olayın daha fazla uzamaması ve benzer şekilde olaylar yaşanmaması için. Kürdistan sayfasına gelince, bu maddenin varlığı şimdilik bi sorun değil çünkü içeriğinde Tim Burton'un hayali ülkesi olduğu yazıyor, bu da bence ulusal çıkarlarımıza ters bir durum değil. Ama ileride bi sorun yaratan çıkarsa o zaman icabına bakılır, zaten IP numaraları izleniyor, benle alakalı bi durum değil yani. Bu tartışmalarla vakit kaybetmeyelim, diğer sayfalardaki eksikleri kapatalımki burası eğlenceli bir yer haline gelsin. --Assyrius 20:52, 1 Ağustos 2007 (UTC)

Anasayfa düzenlemeDüzenle

Abi, Anasayfa'yı Vikipedi'ye benzetir misin? bi de şunu bi düzeltmeye çalışıyorum... 10ur 14:56, 21 Ağustos 2007 (UTC)

Bu iyi olmuş böyle, bi sorun yok. Anasayfayı da dediğin gibi değiştirdim daha iyi oldu, fakat günlük resim, yazı vs. eklenmesi lazım ekleyiveririz bi ara. A Bi de kutu başı ve kutu sonu şablonların da sorun var çözemedim henüz.na sayfa için önerilerin varsa yazın burdan, değiştirelim. --Assyrius 04:28, 26 Ağustos 2007 (UTC)
Vikipedi şablonu'nu mesajımdan sonra düzeltmiştim. Geçmiş bölümüne bakarsan anlarsın. Bu arada günlük resim ve yazı şimdilik haftalık olarak kalsın. Site büyüdüğünde günlük'e geçeriz. 10ur 01:46, 27 Ağustos 2007 (UTC)
Tamam haftalık olarak düzenledim onları, çerçeve sorunu da çözdüm, yalnız explorerla mozilla arasında farklar var. Eklememi istediğin birşey olursa, şöyle daha iyi olur dediğin tartışma sayfasına gönder onu da ekleyelim. --Assyrius 04:25, 27 Ağustos 2007 (UTC)
Yakın zamanda FA, RfA tarzı Wiki oylama mekanizmalarının da işleve konması lazım.--Gonzo diye biri 19:54, 30 Ağustos 2007 (UTC)
Vikipedi yenilenmiş, biz de yenilensek mi? Malum Oylama da bitti. 10ur 22:05, 1 Temmuz 2008 (UTC)

Düzenle

Bıçak çok "suggestive" olmuş ;) --Gonzo diye biri 10:41, 11 Eylül 2007 (UTC)

:DDüzenle

Olur sileriz de bu tepki ne aq?

Oradan kovulduk da geldik buraya. Sen de mi kovacaksın?

XD

Karasünger 01:25, 17 Eylül 2007 (UTC)

  • Yok canım neden kovayım seni hemen, hoşgeldin :)

Sadece Vikipedi'den birebir alıntı yapmana tepki gösterdim, o kadar.

--Assyrius 16:30, 17 Eylül 2007 (UTC)

Yunanca ve Rusça interwiki'lerDüzenle

Linkleri bi düzeltilse iyi olacak. 10ur 17:14, 27 Eylül 2007 (UTC)

Bu yeni şablon nasıl?Düzenle

Siteye yeni gelen üyeler için hazırladım 10ur 20:54, 11 Ekim 2007 (UTC) ;


  • İyi olmuş bunu düşünmen, böyle bir şablon gerekiyordu. yazıları ve çerçeveleri daha renkli olsun diye değiştirdim ve her kullanıcının kendi adının çıkması için ekleme yaptım ben de. Bunun devamına da yararlı bir kaç bilgi ekleyip her kullanıcıya yollarız.--Lord Assyrius Luciferianus Lucidus 22:01, 12 Ekim 2007 (UTC)

OncyclopedieDüzenle

hello and thanks for correcting the link. It's a shame i can't speak turkish, for i would love to read your articles. What did you mean by contacting you about Oncyclopedie? I've always thought it would be a nice idea to have some inter-uncyclopedia contact, but how that could be arranged i don't know. maybe on Uncyclopedia or Unmeta? greetings, Don Generatorius Ignorantius Maximus

ABDDüzenle

Haftanın tarihsel işbirliği projesine alınmasını teklif ediyorum, gerekirse sonradan komşu ülkelere de başlarız (Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, İran, Suriye, Irak + Kürdistan) 10ur 18:05, 7 Ocak 2008 (UTC)

  • Değiştirelim tabi arada projeleri. Gerçi hiç katılım olmuyor ama iyi olur, en azından renk gelir biraz. Haftanın işbirliği sayfasının ve şablonun korumasını kaldırıyorum o zaman, sen değişikliği yaparsın gerekli açıklamayı yaparız sonra. Bu arada yardım sayfalarına da bir şeyler yazmak lazım, yeni katılanlar ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar herhalde, her kullanıcı başına bir sayfa düşüyor:) --Assyrius 18:40, 7 Ocak 2008 (UTC)

Yan magazinDüzenle

Sn Assyrius,

Bazı maddeleri Yan Magazine atmışsınız eyvallah (aile saadeti, danışmanlık şirketleri vs vs) Benzer maddeleri direk Yanmagazin e yazabilmek için ne yapmam gerektiğini kısaca açıklamanız mümkün mü?

Selamlar, Rollie

  • Alıntı yaptığınız maddeler YanHaber konseptine daha uygundu, onun için YanHaber kapsamında YanMagazin başlıklı yeni bir bölüm açtım ve maddeleri oraya transfer ettim. YanMagazine madde yazmak için başlığı YanMagazin:Madde Adı şeklinde yazmanız yeterli. Ayrıca maddenin içine Kategori:YanMagazin eklemesini yaparsanız köşe yazıları bölümünde madde başlığı ve eklenme tarihi de görüntülenecektir. Yazılar günlük olarak değişecek şekilde ayarlandı ve şimdilik sadece birkaçı görüntüleniyor ama talep olursa ileride bu bölüm geliştirilecek.

Saygılar, --Assyrius 17:47, 25 Ocak 2008 (UTC)


Vay be burası da neymiş bööleDüzenle

Selam, ben vikipedistlerden biriyim ve tatile çıktım ÖSS'den dolayı burayı gördüm ve gülmekten kırılıp geçiyorum çok matrak yer burası ve vikipedide kullanmadığım takma adımı da kullanabiliyorum...--Malın teki 16:48, 15 Şubat 2008 (UTC)

  • O zaman Yansiklopedi'ye hoşgeldin :) Aklına komik olduğunu düşüdüğün herhangi bir şey gelir gelmez buraya çekinmeden yazabilirsin. Bir iki zorunlu kural haricinde uyman gereken bir prosedür de yok zaten, herşeyi boşver ve özgürce saçmalamanın tadını çıkar... --Assyrius 01:57, 16 Şubat 2008 (UTC)

Bana bak goçum.. Yöneticiden çok "gardiyana" benziyorsun. Öyle sildm, cezalandırdım, hastirledim tavırları bana sökmez, bu bir.
Seni sevdim, bu iki.
Niki'me bakıp bilmem nem için hüküm verme bu üç.
Deyneklerimizi saklar ve birlikte (Sen ve senin gibiler) omuz verirsek burayı 6 ayda duman ederiz, tütünü Mars'tan görünür, bu dört.
Benden akıllı, benden cesur, benden zeki, benden yakışıklıların düşmanıyım. O bakımdan; biraz aptalmış, biraz munis ve biraz da korkakmış gibi davran, bu beş.
Seni, yine de sevdim, bu da altı!--Yazan:Tosun 07:08, 20 Şubat 2008 (UTC)
  • hahahaha, eyvallah birader:) Yansiklopedi'ye hoşgeldin --Assyrius 15:54, 20 Şubat 2008 (UTC)

Şablon:Günün Sözü Listesi Maddesini birisi 'taciz' etmek istemiş. Ben de kahramanlık yapıp kurtarayım istedim amma, oldu mu yoksa içine mi edildi, anlıyamadım.. İçine edilmişse mutlaka bilgisizliktendir, vallah billah!--Yazan:Tosun 16:26, 25 Şubat 2008 (UTC)

IntercyclopediaDüzenle

Hello Assyrius. thanks for your message. I have been thinking a lot about the intercyclopedian communication, and also thinking about a format to do it in. I will check out your suggestion and create a topic on our forum. Also, there was some talk on Uncyclomedia. I will give you the link later. At the moment we are reaching the 1000 articles (besides UnNews, UnBooks and Undictionary) and it seems like we are growing more rapidly at the moment. There are also people on Descencyclopedia that were talking about more communication. I will contact them and give the link to the page you mentioned. D. G. Neree 13:42, 15 Mart 2008 (UTC)


Hi DG, thanks for your attention, intercyclopedia concept would be great when different uncyclopedias work together, sharing their featured content and made-up news to each other. furthermore international relations can be beneficial for small uncyclopedias like us to grow. For example i have to visit all uncyclopedias first to get some idea that can be applied to here, it would be great if we can discuss our improvement plans. Substructurally we're improving but we still have less articles because of insufficient help pages. I write to Desciclopédia about that communication issue too, they're working on an Inter-Uncyclopedia award but there's no enough contributions, here its link pt:Desciclopédia:Uncyclopedia of The Month. By the way, would you mind to be nominated as an ambassador of Oncyclopedia here?Assyrius 14:26, 15 Mart 2008 (UTC)

interwiki links from en.uncyclopedia (Wikia) to tr:Düzenle

You may want to take a look at these two pages on the English-language Uncyclopedia: en:Forum:Interwiki links and en:User:Sannse/table. It looks as if one of Wikia's staff want to make the tr: interwiki link there point not here (yansiklopedi.org) but to a Wikia project which duplicates this one (yaransiklopedia.wikia.com). Currently, the Wikia version is ten times smaller - 34 pages instead of 344 pages - so you may want to post to en: if you have a preference as to which one is the valid Turkish version of Uncyclopedia? --Carlb 01:24, 19 Mart 2008 (UTC)

Thanks Carlb, i’ve checked those pages and i’ll ask them if they can change that link. The wikia version isn’t currently valid, it’s the former version which was founded simultaneously with Yansiklopedi and unrecognized afterwards. That version’s only activity is copying articles from here. Assyrius 10:55, 19 Mart 2008 (UTC)

IntercyclopediaDüzenle

Hello Assyrius, sorry for not reacting sooner. The reason is, that we have been quite busy on Oncyclopedie. we are reaching the 1000 articles and we're fixing the old articles to have a good quality when we reach this milestone. also, we are getting more response and more contributors (users). 2 new admins and some projects going, like OnBoeken (UnBooks) and Onwoordenboek (Undictionary). these two are going quite well, but it's a pity: our UnNewssection is not going very well. Hardly any contributions and changing "chief-editors". But still i am in favour of some kind of communication means between the *pedia's. We have 975 articles now, and some ammunition on the deletion list. I promise to get back on the subject as soon as the 1000-frontier battle is over. But if you have any good ideas, be sure to let me know. Greetings, D. G. Neree 21:04, 1 Nisan 2008 (UTC)

+Düzenle

Büyük Hun İmparatorluğu sayfasına yeni şeyler ekledim fakat şablon tüm sayfayı kaplamaya başladı. Düzeltebilir misiniz?Ziştovesk 12:57, 15 Nisan 2008 (UTC)

Düzeltilmiştir. 10ur 13:31, 15 Nisan 2008 (UTC)
sağol 10ur.Assyrius 14:40, 15 Nisan 2008 (UTC)

Uyduruk kişiler...Düzenle

Helmuth Kashar gibi uyduruk kişilerin sitedeki yeri ne? 10ur 21:23, 23 Nisan 2008 (UTC)

Aslında yeri olmamalı, ben şahsen sadece Vikipedi'de hakkında madde yazılan kişilerin Yansiklopedi'de maddesi olması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle sözünü ettiğin uyduruk kişiler zamanı gelince silinecek ve tek hayali kişilik olarak Aziz Antié kalacak, zaten o da Baron Rudolf von Sebottendorf'un bir parodisi, belki isim değişikliğine gidebiliriz. Daha önce de kişisel bilgi içeren maddeler silinmişti, ancak yeni maddeler yazacak yazarlar bulunmadığı için şimdilik böyle idare edeceğiz sanırım. Biz Vikipedi'deki maddelerin Yansiklopedi'ye uyarlanmasına devam edelim. Yine de sözkonusu kişiler geçen sefer olduğu gibi rahatsız olabilirler diye bazı maddeleri sildim ve durumu tartışma sayfasında açıkladım. Assyrius 22:31, 23 Nisan 2008 (UTC)

bugünlük bu kadar yeterDüzenle

Yoruldum hadi gene iyisin

Acizlik içindesin elinden başka bir şey gelmiyor tabi:) 1 saat 2 saat uğraş değiştir bütün sayfaları ne olacak, 5 dk.da eski haline geldi işte. Asıl zararın buraya değil kendine, IP numarasından yer tespiti yapabiliyoruz haberin olsun. ODTÜ'deki günlerin de sayılı... Assyrius 18:13, 25 Nisan 2008 (UTC)

Acil cevabı beklenen soru...Düzenle

  • Selam Kral.. ya neden Mevlana maddesini sildin?... burada her istediğimizle geyik yapamıcak mıyız? içerik azsa sen geri getir valla 1 hafta olmadan doldurucam manyak komik şeyler aklaıma geldikçe yazıyorum topluca maddeye aktaracaktım....--Malın teki 17:33, 8 Mayıs 2008 (UTC)
Mevlanayı pornocu yapmışsın, adama etmediğin laf kalmamış. Geyik amaçlıysa eyvallah, bi sakınca yok tabii ama burda olay biraz amacını aşmış, herkes böyle düşünmeyecektir, sonrasında gelecek tepkileri de önceden düşünmek lazım. Daha önce de dediğim gibi dini ve milli konularda hassas olmamız son derece normal. Sen en iyisi ya üslubu yumuşatıp ne söyleyeceksen yine söyle, ya da mevlana yerine başka bi isim kullan. --Assyrius 18:05, 8 Mayıs 2008 (UTC)

Konu başlıklarıDüzenle

esselamun aleyküm ve rahmetullah,

maddelerde hızlı erişimi sağlayan "konu başlıkları" şablonunu bir türlü çözemedim,yazdığım bazı sayfalarda kendiliğinden ortaya çıkmış olmakla birlikte bazılarında bulunmuyor ve nasıl ekleyebilirim bilmiyorum.üşengeçlikten kaynaklı bi durum değil bu,valla bak.ne yapmalıyım?

(haydar dümen ve cinsellik köşesine gönderilen mektuplar gibi oldu bi miktar)

--Bruce parkus 14:17, 31 Mayıs 2008 (UTC)


Evet konu başlıkları şablonu her sayfada çıkmıyor, ben de eklemek için çok uğraşmıştım. Bazı sayfalarda olup bazı sayfalarda olmamasının nedeni o özelliğin otomatik olması ve en az 4 konu başlığı açılınca kendiliğinden ortaya çıkmasından kaynaklanıyor, yani maddelerini 4 konu başlığına tamamlarsan sorun kalmayacak. Yok 4'ten az konu başlığı olsun yine de konu başlıkları kutusu görünsün dersen maddenin bir yerine şu ifadeyi yazman gerekiyor:
__toc__
O zaman bu kutu ifadeyi yazdığın yerde çıkacaktır. Kutuyu tamamen kaldırmak istersen de şu ifadeyi kullanabilirsin:
__notoc__
Hadi sana kolay gelsin, iyi çalışmalar. --Assyrius 21:27, 31 Mayıs 2008 (UTC)

+Düzenle

Selam, lider. Ya ben yarı gerçek yarı mizah olarak Sarrak FK maddesini yaptım, saatlerimi harcadım, çok emek verdim onun için. Bu yüzden inşallah silinmez... acaba ana sayfaya konulabilir mi?... ayrıca birkaç madde daha girdim ve kendi sayfama noktabaşı unvanını hak ettiğimi düşünerek koydum...--Malın teki 17:00, 15 Haziran 2008 (UTC)

Benim iletiye cevap vermedin???--Malın teki 18:39, 22 Haziran 2008 (UTC)
Herhalde şu an meşgul. Gelecek haftaya da Hande Yener'i koyarız. Bu arada Assyrius abi sana şuradan irtibata geçebilir miyiz? 10ur 21:10, 23 Haziran 2008 (UTC)
Selam arkadaşlar, kusura bakmayın cevap yazamadım. Öncelikle senin soruna cevap vereyim Malın Teki, belli bir seviyeye gelmiş her madde haftanın en iyi maddesi olarak ana sayfaya konuyor ama bunun bir sırası yok. Hafta boyunca çok madde yazılmadığı için o hafta yazılan maddeler arasından seçim yapma şansımız da bulunmuyor. Bu nedenle her hafta standart yada gelişmeye müsait maddeler arasından bir madde belirliyoruz. Bu hafta geliştirilmeye daha elverişli diye Hande Yener maddesini koydum ama Sarrak maddesini gelecek hafta için yazıyorum. Katılım az olduğu için rütbeler konusunda da herhangi bir düzenleme yapılmadı, yani şimdilik bağlayıcı bir özelliği yok. Benim düşüncem en az bir standart madde yazan herkesin Maddebaşı rütbesine yükseltilmesi ve devamlı giriş yapan, maddeleri kontrol edip düzelten kullanıcıların da yan gözetmenden başlayarak yükselmesi yönünde, ancak bunun için de her kullanıcının katılımının tespit edilmesi gerekiyor, o da uzun iş. Bunu sorman iyi oldu, böylece bir açıklama getirmiş olduk konuya:) Terfi isteyen arkadaşlar iki resim, dilekçe ve Yansiklopediye katkılarıyla birlikte buraya başvursunlar, bir komisyon kuralım değerlendirelim, daha kolay olur.

Senin soruna gelince 10ur, myspace hesabını çok sık kullanmıyorum ama istersen ordan da irtibata geçebilirsin tabi. Bana ulaşmak kolay, her yerde Assyrius adıyla bir şubem var:D--Assyrius 17:36, 24 Haziran 2008 (UTC)

Oldu bil. 10ur 18:17, 25 Haziran 2008 (UTC)

AwardDüzenle

Hello Assyrius, thank you very much for the award and the ambassadorship, and also for putting some information on my userpage. Sorry for not reacting sooner, but my Email here didn't work. It does now though, i confirmed my email adress and this time it worked. I guess i'll have to learn to speak turkish now that i have become an ambassador. So, good luck with the Yansiklopedia, and if there is anything, just contact me. bye :) D. G. Neree 16:38, 25 Haziran 2008 (UTC)

Oh, and about a place to dedicate to international communication: I haven't thought of anything good yet, except maybe IRC or a special forum on Uncyclomedia. Maybe you know something? The portuguese *cyclopedia is interested too. I'll look up the name and recommend him as your portuguese/Brasilian ambassador. I'll get back to you. D. G. Neree 18:26, 25 Haziran 2008 (UTC)
you're welcome:) no problem for not reacting before, besides i had some other works here and probably i couldnt notice your message till this week. anyway we created 3 special ranks, great ambassador, consulate and great inspector for foreigner contributors inorder to stay in touch with other uncyclopedias. i’m the only person who involved you in this trouble hehehehe, i suggested you without asking you if you're thinking about or not:) sorry about that, i know i should have told you on Oncyclopedia:)--Assyrius 00:59, 2 Temmuz 2008 (UTC)
I have sent my special team of trained pigeons to fly over to your place and molest you for this. So whenever you see a pigeon, be careful, it could be one of mine. Haha, no it's perfect. By the way: the rank is called Consul and the building the consulate. D. G. Neree 13:35, 26 Temmuz 2008 (UTC)

Vandalizm var.Düzenle

Tanrı sayfasına vandalizm işlenmekte, gereğini yapsan? Gerekiyorsa beni sysop et. 10ur 22:25, 1 Temmuz 2008 (UTC)

Gereğini yaptım, bu arada senin yetkini de sysop yetkisine dönüştürdüm. Zaten bir süredir ben de bunu düşünüyordum, hem böyle olması gerekiyordu biliyorsun, 1 yıldır Yansiklopedi'ye çok emeğin geçti, Yansiklopedi'nin temeli sağlamlaştı ve yönetimi paylaşmanın zamanı geldi. Kimse bana haksızlık yaptığımı söylemesin, bu yetkiyi sen kendin hakettin ben de hakkını veriyorum sadece. Eminim ki sen de bu yetkiyi en iyi şekilde kullanacaksın. Sana yönetici olarak başarılar diliyorum:)--Assyrius 00:59, 2 Temmuz 2008 (UTC)
Tesekkürler. Bu arada Vikipedi'nin yenilenmesi dolayisi ile anasayfayi yeniletme çalismalari'na basladim. Yardim edersen sevinirim. 10ur 19:45, 8 Temmuz 2008 (UTC)

Giovanni ScognomilloDüzenle

Meraba.

Hakkınızda Giovanni Scognomillo'nun amcaoğlu olduğunuz şeklinde duyumlar aldım. Doğru mudur?

Nerden duydun, Giovanni mi söyledi?--Assyrius 17:32, 3 Temmuz 2008 (UTC)
Giovanni ile porno çevirmişsiniz sonra çevirdiğiniz pornoları kitap yapmışsınız doğru mu?
Giovanni bir de vaftiz isminin HolyOne olduğunu söyledi.
Bi de tapınakçıların sembolündeki atın üstündeki arkadan fordlayan şövalye senmişsin. O da doğru mu? Cemaat merak içinde.
Bunların hiç biri doğru değil, seni kandırmışlar:) ama bu kadar merak içindeysen bizzat Giovanni'nin yanına git de neyin doğru neyin yanlış olduğunu sana bir güzel öğretsin. Hem arkadan fordlayan kara şövalyeyle de tanıştırır seni, yeni çekeceği filminde de oynatır belki.--Assyrius 15:51, 4 Temmuz 2008 (UTC)

Embassy/Intercyclopedia/UnNDüzenle

Hello Assyrius, there has been some talk about the embassies, and the main problem was a place where the embassadors can meet. As I am a burocrat here, i've talked with Carlb, and he thought it a good idea to do it there. So i put up an idea for a structure on this page and i would be happy if you would agree with it, and register there as an embassador. There is some work to do: A forum has to be set up, a namespace created, and the pages. Medals and insignia have to be made, templates, categories and so on. It could be a nice project. It would concentrate information and intercyclopedian communication, that now is scattered across wikis. So if you like the idea (at the moment i'm talking with other people too), let's discuss this further on the UnN-page at the link above. Greetings from D. G. Neree 23:18, 10 Temmuz 2008 (UTC)

:)Düzenle

As Bureaucrat in Desciclopédia, i´m the brazilian ambassador :) Glad to meet you :) -Kohl 22:16, 12 Temmuz 2008 (UTC)

Hello Assyrius and Kohl :) we've been working hard on UnMeta. Not everything is settled yet but there is a forum and the UnN has its own namespace. But now we are talking about putting the embassies in the main namespace, because that is what UnMeta is really for. Please come look at the changes made. We threw out all the Uncyclopedia articles :p D. G. Neree 22:22, 12 Temmuz 2008 (UTC)
here and the recent changes. In three days there were more edits than in the past year. D. G. Neree 22:26, 12 Temmuz 2008 (UTC)
There have been some changes in the staff there too. I've made you admin on the site. I hope all goes well. It was a rather harsh action. De site is more open for the new purpose now. bye. D. G. Neree 20:24, 13 Temmuz 2008 (UTC)

Flash Mp3 Player ŞablonuDüzenle

Assyrius şu şablona bir el atıversene. Ayrıntılar sayfada. Şablon:Ses --Kullanıcı:Amaninbo

Buna benzer bir şablonu daha önce de denemiştim ama çalıştıramamıştım. Herhalde önce 'param' ve 'object' komutlarının tanımlanması gerekiyor, hallederiz bir ara.Assyrius 21:07, 18 Temmuz 2008 (UTC)
Evet. Ftp girişin varsa yansiklopediye 5 dk lık iş. Şablon sayfasında anlatılıyor eklenecek satırlar. Haydi bir el atıver. --Amaninbö
Burda istenen php dosyası yok, mediawiki'de tekrar yüklenmesi ve tanımlanması gerekiyor ama buna yetkim yok. Burda anlatılan var olan dosya üzerinden crack yapmak için sadece, o dosya olsa tanımlayabilirdik. Mediawiki hakkında teknik konulara Carlb bakıyor, ona sorarız halleder, fakat o da bu aralar yoğun daha sonra ilgilenebilir ancak. Assyrius 16:32, 19 Temmuz 2008 (UTC)

Hello, have you gone on vacation already? D. G. Neree 14:15, 24 Temmuz 2008 (UTC)

Çok büyük bir hata yaptımDüzenle

merhaba Jean-Jacques Rousseau sayfasına şablon eklemeye çalışırken şablon:ünlüler sayfasını değiştirdim acaba düzeltmek için ne yapmam gerekli şimdiden teşekkürler


dümbük

Ne yapmaya çalıştığını anlamadım ama şablonun ismini değiştirmişin, ben düzelttim. Şablon kullanımları konusunda Yardım sayfasına bakabilirsin. Assyrius 17:42, 28 Temmuz 2008 (UTC)

UnMetaDüzenle

Hello Assyrius, how are you? I've been very busy the last week, so i haven't spent much time on UnMeta. We were talking about ranks and i made a page "Ranks" there. I forgot which ranks we mentioned in our conversation. have been doing some work and we had a few reactions. I have some more time the next few days and I'll make the short invitation. What I wanted to say is: We decided we would have only one ambassador for Oncyclopedie, and since I am quite busy with other projects too, we decided that Vsotvep would be our representative. I will concentrate on general work on UnMeta. (we have to have a rank for that). Would you be so kind as to change this here on the site? it has already been done on UnMeta. I see all is well here on the site. Hope to talk to you soon. bye. D. G. Neree 00:52, 14 Ağustos 2008 (UTC)

Hi D.G., i'm glad to see that everything is allright on Un-meta. last days i didnt spend time on unmeta either, shame on me:)i've checked those pages and recent changes, i'll talk to Alzheimlich and Vsotvep about it. and i have been doing some works on yansiklopedi, translating mediawiki pages into Turkish and changed sidebar contents ..etc., step by step, there're still works to do. so if you decide Vasotvep to be your ambassador, then i'm appointing you as consul general of Oncyclpedia here and Vsotvep as an ambassador. See you on Un-meta:) Assyrius 06:16, 14 Ağustos 2008 (UTC)
Ok :) D. G. Neree 22:38, 16 Ağustos 2008 (UTC)
Oh, and i noticed that Yansiklopedi has gone from 10 dollars to 1.771,= Congratulations :) D. G. Neree 22:40, 16 Ağustos 2008 (UTC)

The site is currently running with just one of the two servers, so it (along with UnMeta and UnCommons) will be slower than usual for the next day or two. My apologies. --Carlb 23:29, 27 Ağustos 2008 (UTC)

Bureaucrat statusDüzenle

Hi Assyrius, I'm sorry to trouble you but I have begun working on the Welsh version of Uncyclopedia, found on http://cy.uncyclopedia.org.uk, and as the founder of the Welsh version I'm the only administrator at present. However, I would like to have bureaucrat status so I can give others administrator rights etc. This will help expand it, it's very small at present. Could you please explain to me how to go about getting bureaucrat status? I'm sorry to ask you but I didn't know how else to go about it! Thank you for your help, Siôn Blewyn Coch, from Welsh Uncyclopedia.

Basan Sami SolakDüzenle

Basan Sami Solak sayfası mizah sınırını aşmış, açıkça işi hakarete dökmüş. Düzeltir misiniz? 88.235.51.117 19:19, 3 Aralık 2008 (UTC)

Tak tak...Düzenle

Uyuyorsanız üst mercilere yönetimde bir değişiklik yapmaları gerektiğini yazacağım. 10ur 18:38, 9 Kasım 2009 (UTC)

yöneticilik bürokratlık vs.Düzenle

Selam yansiklopedide çok katkılar yaptım özellikle ödül verdiğin Sarrak FK maddesi şimdi yönetici olmak istiyorum bana nasıl olacağımı şartlarını söylersen sevinirim...--Malın teki 11:03, 1 Şubat 2010 (UTC) Bir de çırpıcı gecekonduları kazmalar ligi maddesini yapmak istiyorum ancak ligler için bir şablon yok ne yapacağımı bilemdim--Malın teki 11:03, 1 Şubat 2010 (UTC) iyi çalışmalar--Malın teki 11:08, 1 Şubat 2010 (UTC)

UnMetaDüzenle

Hello

I am candidate to administrator at UnMeta and would like your support. I have good references from CartoonistHenning. --Helder Oliveira 13:18, 25 Ağustos 2010 (UTC)

UnMeta 2Düzenle

Sorry to bother you with this, but I noticed that you are very inactive on UnMeta. So I ask you if you want to keep your bureaucrat + admin rights or not. Please respond at UnMeta | CartoonistHenning 22:34, 7 Kasım 2010 (UTC)

selam olsunDüzenle

niye sayfanı koruma altına alıyon ki? edit: ok, senin moderatör olduğunu bilmiyodum, kusura kalma. Emratör 16:15, 24 Nisan 2011 (UTC)