Liberya

Liberya cumhurbaşkanlığı sistemi
570px-Flag of Liberia.svg.png Coat of arms of Liberia.png
(Flag) (Coat of Arms)
Motto:
Hey! Bir İç Savaş Yapalım!
Sloganı:
Liberia. It's a tiny-ass country.
Başkent Maryland yakınındaki bir şehir
En büyük şehir
Kent mi? Dalgamı geçiyorsun?! Burası lanet Liberya! (Yine de yüzen şehir ... en son Güney Çin Denizi'nde bir yerde görülen bir petrol tankeri)
Resmi dil inglizce, Swahilice
Yönetim şekli
Başkan
Cumhuriyet diyolla
Şu gey
Bağımsızlık
• Beyan:
• Tanınan:
Sierra Leoneden
Mayıs 26, 1835
Aralık 25, 1838
Para birimi Mermiler
Din Din için zamanımız yok!
Internet TLD Gerçekçi ol; internetimiz yok!
Ulusal tatil Ekim 16 (herkes bir çörek alır!)

Liberya Cumhuriyeti, Batı Afrika'da dünyanın geri kalanı tarafından büyük ölçüde görmezden gelinen küçültücü bir ülkedir ve iyi bir sebep; ne zamandan beri kimse Liberya'dan iyi bir şey duymadı. Bu konuda, en son ne zaman Afrika'dan çıkan iyi bir şey duyan var mı - tabii Nelson Mandela dışında? Her durumda, Liberya gerçekten var -en azından coğrafi olarak konuşursak- ve her köpeğin bir günü olduğu fikrine uygun olarak, size, okuyucuya Liberya'nın meşhur "gününü" sunuyorum:

Kuruluş ve Bağımsızlık GünüDüzenle

Liberya, başlangıçta, Afrika'da yaşayan özgürleştirilmiş Amerikan köleleri için bir yuva olarak tasarlanan Marcus Garvey'in fikiriydi. Garvey, elbette, bazı meslektaşları tarafından son derece radikal ve hatta biraz çılgın olarak görülüyordu. Kendisinin bir Afrikalı olduğu gerçeğiyle yüzleşti. Ancak bu fikri, köle ithal eden Nijeryalı Doğu Amerika Şirketi'nin hoşuna gitmedi. Onlar 1600'lerin ortalarından beri Amerika'nın Massachusetts Körfezi bölgesinde, özellikle safkanlara adanmış bir kasaba kurmaya karar verdi. Bu kasabanın adı "Monrovia" idi ve adını Nijeryalı Doğu Amerika Şirketi'nin başkanı Bak'Shi Monro'dan almıştır.