YanOyunlar:Mario

Marionun Doğum gününden bir fotoğraf

Ulan Mario çocukluğum senin manitanı kurtarmakla geçti

~ Facebookdan bir sayfa

Süper MarioDüzenle

Adındanda anlaşılacağı gibi süper bir kahramandır. Bir çok insanın sinirini bozmuşdur bazılarını ise delirtmiştir gelin bu kahramanı yakından tanıyalım.


Mario 1625 yılında Mario-Land'de doğmuştur.

 
Mario-Land ilköğretim okulu (bayrağın altındaki Mario)

İlk okulu Gordon Freeman ile beraber okumuş fakat lisede farklı bir yere geçmiştir. Lise 2.sınıfda çıkan kavga sonucu arkadaşının kafasına Ateş topu fırlattığı için 15 gün uzaklaştırma almışdır. Buna sinirlenen Mario Mantar ordusuyla beraber müdürün odasını basıp müdürü kaplumbağalara atmışlardır. Bunun sonucunda okuldan atılıp adam yaralamakdan 5 yıl hapse atılmıştır. Hapisten çıkdığında Part-Time muslukculuğa başlamıştır işleri ilerlettikden sonra dükkan açıp yanına Luigi adında çırak almışdır. Herşey çok neşeli geçerken ülkede ekonamik kriz çıkmış işler düşmüştür. Bu fısattan yararlanan ABD Mario-Land e saldırıp demokrasi getirmiştir tabii prenseside kaçırmıştır. Mario bu olaydan sonra dellenmiş 5 mantarı birden yiyip ABD ye saldırmaya gitmiştir.

 
Mantarı kaplumbağaya kaptırdıkdan sonra

Fakat yolda birçok Böcek, kaplumbağa, Fuze, uçan kaplumbağa, ateş topları vb ile karşılaşmış yolda bulduğu tüm mantarlarıda yemiş iyice güçlenmiş ve son bölüme ulaşmuştır. Fakat son yediği mantar zehirli çıkmış taş atma gücünü kaybetmiştir. Hiç yılmadan ilerleyen Mario belediye başkanı ile aralıksız 10 saat dövüşmüş ve onu üstünde durdukları köprüden aşağı itmiştir. Düşenken gözden kaybolan belediye başkanının son sözleri :
-AAAAAAAAAAA!
olmuştur mario büyük bir sevinçle ilerleyip prensesi kurtarmaya giderken prensesin çokdan organ mafyası tarafından kaçırılmış olduğunu öğrenir ve peşlerine düşer gerisi hakkında hiçbir bilgi bulunamamıştır... MUTLU SON ?

Mario, Yalçın reyize yaptığı röportajda manitasının adını bilmediğin söyledi. Yalçın Abi ise onun prenseslikten şimdiye kraliçeliğe terfi olduğunu hatta Lihtenştayn kraliçesi I. Ezgi olduğunu buldu. Çok yaşa Yalçın Reyiz!Oyunlar

 MMO: Bitefight · Knight Online · OGame · World of Warcraft · Hattrick · Futbolcup · Minecraft

 Strateji: Age of Empires · Dota · Starcraft · League of Legends

 RPG: Grand Theft Auto

 FPS: Counter-Strike · Half-Life · Serious Sam · Call of Duty · Team Fortress 2 · PUBG · Fortnite

 Simülasyon: Diablo III · The Sims

 Platform: Mario · Street Fighter · Sonic

 Spor: PES 1453 · PES 1923

 Mobil: Clash of Clans · Clash Royale · CATS · Brawl Stars · Robotics · Gacha Life (o ne lan??)