Zonguldak


"Zonguldak, sıkıcı olmasına rağmen bir şehir"

~ Captain Obvious


Zonguldak Eyaleti
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Sikke'nin siki çileğe girmiş.
Konumu
Resmi Dili Türkçe , Osmanlı Türkçesi , Almanca , İngilizce , Fransızca , Rusça
Dini Laik Müslümanlık
Hükümet Şekli Gelişmiş Ülke Eyaleti
Liga Gebermiş Aziz Antié
İmparator Fatih Terim
Başkent Zonguldak(resmi başkent) Ankara(idari başkent)
Başlıca Şehirler Karadeniz Ereğli, Kilimli
Yüzölçümü bilinmiyor
Nüfus (2021 itibariyle) 120.000+
Ulusal Marşı Petrol - Ajda Pekkan
Ulusal Kahramanı Dinozor
Uluslararası Kahramanı -
Tarihsel Gelişimi .
  • Fransızların sınır dışı edilmesi
  • Zonguldak ilinin İç Anadolu'dan itilerek taşınması
  • Sözde dinozor soykırımı
Para Birimi Kömür
Demografik Yapı%70 Zonguldaklı

%29 fosil yakıt
%1 gizlenen dinozorlar

İthal Ürünleri Kömür ile yapılamayan her şey
İhraç Ürünleri Kömür


Kömürden yapılmış bir dinozor heykeli


Türkiyaa Republikasının naçizane dere beyliklerinden biridir. Daha önceleri İç Anadolu bölgesinde bulunan ama halkının canı sıkıldığı için itilerek Karadeniz bölgesine taşınan bu ilimiz, bölgedeki dinozorlar ile büyük sıkıntılar yaşamışlardır. 1912 yılında dinozorlara uygulanan sözde soykırımla tüm sıkıntılarını barışla atlatmış, kısa süreliğine de olsa dünya ilim ve sanat merkezi olmuştur. Kömürden yapılmış dinozor heykelleri dünyanın 7 harikasına aday listesine aday olma adaylığı kazanan adaylar topluluğunun adaylarından biridir. Zonguldak uzay gemilerinde kullanılan Vibranium Kömürünün dünyada çıkartıldığı tek yer olmasının getirdiği stratejik önemi sebebiyle kısa süre içerisinde Amerika Büyük Şehir Belediyesi tarafından demokrasi yardımı gelmesi beklenmektedir.EğitimDüzenle

Bölgedeki okullarda verilen madencilik ve kömür çıkartma eğitimleri dünya standartlarını belirleyecek kapasitede olmasına rağmen dış mihrakların ve kömür lobisinin etkisi sebebiyle verilen eğitim Afrika ortalamasının altındadır. Denizcilik, Arkeoloji ve Büyücülük bölümlerinin de üniversitelere eklenmesiyle büyük bir kültür patlaması yaşanmıştır. Patlamaların sorumlusu olan Michael Bay gözaltına alınmıştır.


Yöresel YemeklerDüzenle

 
İçerdiği karbon bakımından doyurucu bir gıda olan kömürlü makarna

Kömürle yapılabilecek akla gelen her türlü yemek bu yöreye aittir. Kömürlü pilav, Kömür salatası (farklı kömürlerin karışımı), Kömür ızgara, Fırında kömür, Kömür böreği ve daha niceleri. Ayıca AKP hükumeti iktidarı zamanında dağıtılan kömür ve makarnalardan yapılan "Kömürlü Makarna" sizi karbona doyuracaktır.


SporDüzenle

Yıllık düzenlenen geleneksel Minecraft maden kazma turnuvaları dışında ayrıca; Kömür fırlatma, Sıcak kömür üstünde koşu ve bilumum sporların kömürle yapılan çeşitleri ilgi görmektedir.

Kardeş ŞehirlerDüzenle

  Bayburt